Automobilový průmysl žádá o zpomalení přechodu na elektromobily

Tisíce autorizovaných prodejců žádají administrativu prezidenta Bidena, aby zvolnila tempo nového návrhu Agentury pro ochranu životního prostředí Spojených států amerických na zvýšení počtu elektromobilů na silnicích. Pat Primmova rodina je v automobilovém obchodě od roku 1969.

“Jsme velmi zapojeni do automobilového průmyslu jak z hlediska prodeje vozidel, tak z hlediska našeho členství v NADA a obchodních asociacích,” řekl Primm, partner společnosti Cascade Auto Group. Po pandemii a nedostatku čipů konečně začínají vidět pravidelný prodej.

“Vypadá to docela slibně pro trh,” řekl Primm. Ale co je znepokojující, je snaha prosazovat prodej více elektromobilů. “Jediné, čím se průmysl zabývá, je rychlost, s jakou se toto rozmáhá,” řekl Primm.

Minulý rok Agentura pro ochranu životního prostředí Spojených států navrhla nové federální normy emisí vozidel, které mají zrychlit zvýšení počtu elektromobilů na silnicích. Kromě toho celá řada dílníků ze Spojených států podporuje nový návrh EPA, včetně starosty Clevelandského města Justina Bibba.

“Vyzýváme EPA, aby prosadila co nejsilnější normy pro čistá vozidla,” pokračoval Bibb. “Pracujeme na rozšíření nabíjecích stanic po celém městě a také na podpoře přechodu na více čistých elektromobilů.”

V plánu pro vozidla v letech 2027 až 2032 je požadavek, aby do roku 2030 bylo 60 % všech nově prodávaných vozidel elektromobil a do roku 2032 67 %. “Bohužel zákazníci by se nemuseli zapojovat tak rychle, jak je nutné, aby to fungovalo,” řekl Primm.

Sdružení 4 000 dílen po celé zemi, včetně 200 v Ohiu, napsalo dvě dopisy administrativě prezidenta Bidena, ve kterých žádali, aby zpomalil tempo návrhu a argumentovali tím, že zákazníci nejsou připraveni na přechod kvůli nevyřešeným problémům se prodejem elektromobilů, který je v současnosti na úrovni 8 %.

“Jako každodenní automobil mají rozhodně některá omezení. Je třeba to vyřešit, navíc jsou dostupné elektromobily dnes trochu drahé,” řekl Primm. Dodal, že někteří z jeho zákazníků stále nemají důvěru v elektromobily a znovu zdůraznil, že automobilový průmysl potřebuje pomalejší přechod, aby to fungovalo.

“Významné je, že automobilový průmysl není proti elektromobilům. Chceme jen, aby nám administrativa stanovila pravidla, nařízení a podporu, abychom postupovali na přijatelné úrovni, kterou si spotřebitel přijme, a ne aby mu to bylo vnuceno,” řekl Primm.

Návrh EPA je stále zpracováván a mohl by být dokončen do března.

Časté otázky (FAQ) o zvýšení počtu elektromobilů na silnicích v USA

Co požaduje návrh Agentury pro ochranu životního prostředí?

Návrh Agentury pro ochranu životního prostředí Spojených států amerických (EPA) navrhuje nové federální normy emisí vozidel, které mají zrychlit zvýšení počtu elektromobilů na silnicích.

Kdo podporuje návrh EPA?

Celá řada dílníků ze Spojených států, včetně starosty Clevelandského města, podporuje návrh EPA. Starosta Justin Bibb vyzývá EPA, aby prosadila co nejsilnější normy pro čistá vozidla a pracuje na rozšíření nabíjecích stanic a podpoře přechodu na čisté elektromobily.

Jaké jsou cíle v plánu pro vozidla v letech 2027 až 2032?

V plánu je požadavek, aby do roku 2030 bylo 60 % všech nově prodávaných vozidel elektromobil a do roku 2032 67 %.

Proč někteří lidé se spěchajícím přechodem nesouhlasí?

Sdružení dílen po celé zemi napsalo dvě dopisy administrativě prezidenta Bidena, ve kterých žádali, aby zpomalil tempo návrhu. Argumentují tím, že zákazníci nejsou připraveni na přechod kvůli nevyřešeným problémům se prodejem elektromobilů a kvůli jejich vysoké ceně.

Jaký je postoj automobilového průmyslu k elektromobilům?

Automobilový průmysl není proti elektromobilům. Chce však, aby administrativa stanovila pravidla, nařízení a podporu, které by umožnily pomalejší přechod na elektromobily tak, aby byl přijatelný pro spotřebitele.

Jaký je stav zpracování návrhu EPA?

Návrh EPA je stále zpracováván a měl by být dokončen do března.

Related link:
EPA – Agentura pro ochranu životního prostředí Spojených států amerických