Bezpečnostní incident na kampusu Clemson University: Bylo odcizeno více než 20 katalyzátorů

V posledních dnech zaznamenala policie na kampusu Clemson University vážný bezpečnostní incident. Uniklo více než 20 katalyzátorů z zaparkovaných vozidel.

Policie univerzity uvedla, že k odcizení katalyzátorů došlo mezi 2:00 a 5:00 hodinou v noci ve středu na parkovištích R-2, R-3, R-4, R-8, R-9, C-2 a u budovy Holmes Hall.

Podle informací Davis Simpsona, ředitele veřejné bezpečnosti univerzity, útočníci se zdáli “zaměřovat na automobily Toyota, Honda a další zahraniční výroby z počátku 21. století.”

Ella Knee zjistila, že jí chybí katalyzátor v pátek. “Šla jsem ke svému autu a znělo to jako motorka,” uvedla Knee. “Zavolala jsem policii univerzity a podala hlášení. Bylo odtaženo včera.”

William Vanauken, majitel autoservisu Big V ve městě Central, uvedl, že katalyzátory jsou často kradeny kvůli vzácným materiálům, které obsahují. “Některé minerály jsou tak drahé, že je těžko uvěřitelné,” řekl Vanauken. “Je to mnohem dražší než zlato, které je momentálně kolem 2 000 dolarů za unci.”

Vanauken také upozornil, že odcizení katalyzátorů je velice rychlé, a zloději často vybírají vozidla, která jsou zvýšená nad zemí. “Pokud je vozidlo vyšší, usnadňuje to, aby se pod něj zloděj snadno dostal,” vysvětlil. “Odříznutí katalyzátoru jim zabere pouze 15 sekund. Pokud se kolem pohybuje skupina pachatelů, dokážou celé parkoviště vyprázdnit.”

Policisté se nyní snaží identifikovat a zjistit více informací o alespoň dvou osobách, které jsou zachyceny na záznamu z dohledové kamery. Údajně se pohybovali vozidlem Toyota Camry černé barvy s newyorskou registrační značkou KBB2937 ročníku 2023.

Pokud máte jakékoli informace, můžete kontaktovat policejní oddělení univerzity na telefonním čísle 864-656-2222 nebo anonymně poslat textovou zprávu pomocí aplikace Rave Guardian.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Kdy došlo k odcizení katalyzátorů na kampusu Clemson University?
Odcizení katalyzátorů proběhlo mezi 2:00 a 5:00 hodinou v noci ve středu.

2. Která parkoviště byla postižena?
Parkoviště R-2, R-3, R-4, R-8, R-9, C-2 a u budovy Holmes Hall byla postižena odcizením katalyzátorů.

3. Jaký druh vozidel byl útok zaměřen?
Útočníci se zaměřovali na automobily Toyota, Honda a další zahraniční výroby z počátku 21. století.

4. Jak rychle probíhá odcizení katalyzátorů?
Odcizení katalyzátorů z vozidel je velmi rychlé, celý proces odříznutí trvá pouze 15 sekund.

5. Jaký je důvod účasti zlodějů na vozidlech, která jsou zvýšená nad zemí?
Vozidla zvýšená nad zemí usnadňují zlodějům přístup k odříznutí katalyzátoru. Zloději často vybírají taková vozidla.

6. Má policií zachycená snímka z dohledové kamery?
Ano, policií jsou zachyceny dvě osoby na záznamu z dohledové kamery, které se pohybovaly vozidlem Toyota Camry černé barvy s newyorskou registrační značkou KBB2937 ročníku 2023.

7. Jak mohu poskytnout informace?
Pokud máte jakékoli informace, můžete kontaktovat policejní oddělení univerzity na telefonním čísle 864-656-2222 nebo anonymně poslat textovou zprávu pomocí aplikace Rave Guardian.

Definice:

– Katalyzátor: Katalyzátor je zařízení, které se nachází výfukovém systému motorových vozidel a slouží k redukci škodlivých látek ve výfukových plynech.

Sugerované související odkazy:

Webové stránky Clemson University
Online programy na Clemson University
Návštěva kampusu Clemson University