Colorado Funeral Home Misused Funds for Luxurious Lifestyle, Neglected Decaying Bodies

NEW DELHI: Pár z Colorada, Jon a Carie Hallfordovi, kteří provozovali pohřební službu Return to Nature, zneužili finanční prostředky, které vybrali od rodin za své ekologicky šetrné pohřební služby, a utratili je za luxusní auta, kryptoměnu a designerové šperky, informuje New York Post. Těla byla nalezena v jejich zařízení ve stádiu rozkladu, zatímco si užívali svůj okázalý životní styl, jak uvádí nedávno zveřejněné soudní dokumenty.

Hallfordovi prezentovali svou pohřební službu jako “návrat k tradičnímu způsobu pohřbívání”. Nabízeli biologicky odbouratelné pohřby a kremace za cenu až 1 895 dolarů. Místo uspořádání pohřbů však finanční prostředky používali na nákupy, jako je 92 566 dolarů za GMC Yukon XL a 28 336 dolarů za Infiniti SUV. Za čtyři roky od 2019 do 2023 se tento pár rozmazloval luxusními výlety do Las Vegas a Californie, stejně jako nákupy v luxusních obchodech jako Tiffany & Co. a Gucci. Investovali také do kryptoměny.

Mezitím zůstávalo 189 těl chátrat. Soudní dokumenty odhalily, že těla byla skladována bez chlazení v místnostech posetých hmyzem a rozkladnou tekutinou. Šokující je, že některá těla byla dokonce naskládána na sebe nebo uložena dohromady v tělesných pytlích, které byly podepřeny lepící páskou.

Kromě těchto znepokojivých odhalení odhalilo vyšetřování případy, kdy Hallfordovi rodinám místo popele jejich blízkých poskytli sáčky s mixem betonu. Ohavné podmínky ve zařízení Hallfordových byly dále zdůrazněny, když úřady provedly prohlídkový příkaz a našly podlahy pokryté kluzkou tekutinou z rozkladu těl.

Kromě toho vyšetřování odhalilo, že Hallfordovi udělali závažné chyby i při provádění pohřbů. V jednom případě omylem pohřbili ženské tělo do hrobu, který byl určen pro mužského veterána armády v Pikes Peak National Cemetery. Pozůstatky veterána byly nalezeny na kanceláři soudního lékaře.

Akce Hallfordových vyvolaly vážné obavy ohledně zacházení s mrtvými a zneužívání finančních prostředků určených na poslední rozloučení.

Často kladené otázky (FAQ) na základě hlavních témat a informací prezentovaných v článku:

1. Kdo jsou Jon a Carie Hallfordovi a jakou službu poskytovali?
Jon a Carie Hallfordovi jsou pár z Colorada, kteří provozovali pohřební službu Return to Nature. Nabízeli ekologicky šetrné pohřební služby, jako jsou biologicky odbouratelné pohřby a kremace.

2. Jak Hallfordovi zneužili finanční prostředky?
Hallfordovi utratili finanční prostředky, které vybrali od rodin za své pohřební služby, za luxusní auta, kryptoměnu a designerové šperky. Místo použití prostředků na uspořádání pohřbů, si pořídili luxusní věci a užívali si okázalý životní styl.

3. Jaké byly následky jejich jednání?
Těla, která byla určena k pohřbu, byla nalezena v jejich zařízení ve stádiu rozkladu. Některá těla byla skladována bez chlazení v prostorách plných hmyzu a tekutiny z rozkladu. Některé těla byla dokonce uložena dohromady v tělesných pytlích, které byly podepřeny lepící páskou.

4. Jaké další chyby provedli Hallfordovi?
Kromě zneužívání finančních prostředků provedli Hallfordovi také závažné chyby při provádění pohřbů. V jednom případě omylem pohřbili ženské tělo do hrobu, který byl určen pro mužského veterána v Pikes Peak National Cemetery.

5. Jaké jsou obavy a dopady jejich jednání?
Akce Hallfordových vyvolaly vážné obavy ohledně zacházení s mrtvými a zneužívání finančních prostředků určených na poslední rozloučení.

Důležité termíny a odborné pojmy:
– Ekologicky šetrné pohřební služby: Služby spojené s pohřbíváním, které respektují a minimalizují negativní dopady na životní prostředí.
– Kryptoměna: Digitální nehmotná platidla, jako například Bitcoin.
– Biologicky odbouratelné: Materiály, které mohou být rozloženy a recyklovány biologickými procesy v přírodě.

Sugerované související odkazy na hlavní doméně:

returntonature.fun: Domovská stránka pohřební služby Return to Nature.
NY Times: New York Times, kde můžete najít více zpráv o tomto případu.