Čtyři týmy formule 1 představí své nové vozy příští sezóny

Ve světě formule 1 začal druhý týden představení nových vozů s představením Aston Martinu AMR24 v pondělí. V následujících dnech následují poslední čtyři týmy na gridu. Ferrari se představí v úterý, Mercedes a McLaren ve středu. Ve čtvrtek světu představí svůj vůz mistr světa Red Bull Racing. Zde jsou hlavní témata následujících dnů!

Ferrari

Naštěstí se zdá, že experiment s povolením účasti diváků (fanoušků a médií) na testování Ferrari minulou sezónu se nelíbil všem. Letošní představení vozu, se kterým Charles Leclerc a Carlos Sainz sezónu odstartují, proběhne online. Následně bude pro média připravena virtuální tisková konference. Je snadné si představit, že většina otázek se nebude týkat vozu pro rok 2024.

Nedávno překvapilo Ferrari přítelem i nepřítelem (Mercedes) tím, že získalo Lewise Hamiltona pro sezónu 2025. Potvrzení o této události přišlo z Itálie prostřednictvím velmi krátkého tiskového prohlášení s pouhým jediným větou. Další otázky týkající se příchodu sedminásobného mistra světa budou vyřešeny v úterý. Představení Ferrari pro sezónu 2024 je ve skutečnosti převážně o sezóně 2025.

McLaren

Nový McLaren již nebude překvapením ve středu. Před pár týdny tým britského kolínu sdílel přes své sociální sítě design, který bude použit na voze pro rok 2024. Ten byl ukázán na starším modelu McLaren a ve středu uvidíme vůz, který budou používat Lando Norris a Oscar Piastri.

Nový McLaren bude dále rozšířením vozu, který ukončil sezónu 2023 v Abú Dhabí. Ten vůz pravidelně bojoval o umístění na stupních vítězů. Největší otázkou pro příští sezónu je, zda se McLarenovi podaří přiblížit se k Red Bull Racingu. Musíme počkat až na testovací dny v Bahrajnu, abychom dostali potvrzení.

Mercedes

Mercedes prodělal dvě obtížné sezóny: ty nejlepší ve formuli 1 za poslední roky, ale vyhrál jen jednou od roku 2021. Během roku 2023 si Mercedes uvědomil, že jejich dosavadní cesta není správná, a tak změnili směr. Všichni se ptají, zda se Mercedes přiklonil k variantě týmu Red Bull nebo zvolil jinou cestu pro koncept vozu W15.

Toto Wolff a jeho tým již dříve prohlásili, že každý aspekt vozu W15 byl upraven. Na představení v úterý se poprvé podíváme, zda to je pravda!

Red Bull Racing

Nikdo nepochybuje, že Red Bull Racing je také velkým favoritem na oba tituly mistrů světa v roce 2024. RB20 bude představen ve čtvrtek. Bude to evoluce RB19, která byla v roce 2023 prakticky neporazitelná. Otázka, která bude na představení zajímavá, je, zda se šéf týmu Christian Horner dostaví do Milton Keynes.

Brit je právě předmětem vyšetřování kvůli údajně nevhodnému chování a jeho přítomnost by mohla zcela přehlídkově zastínit celé představení. Zatím není potvrzeno, zda se Horner ve čtvrtek objeví. Co mělo být původně skvělým dnem pro Red Bull, je předem překryto případem, který zaujal celou formuli 1 několik dní.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Jaké vozy budou představeny v druhém týdnu?
– Ve druhém týdnu budou představeny vozy Aston Martinu AMR24, Ferrari, Mercedes a McLaren.

2. Jak se představí Ferrari pro sezónu 2024?
– Představení vozu Ferrari pro sezónu 2024 proběhne online. Následně bude uspořádána virtuální tisková konference.

3. Jaké vozy bude používat McLaren v roce 2024?
– V roce 2024 bude McLaren používat nový vůz, který budou pilotovat Lando Norris a Oscar Piastri.

4. Jaké změny provedl Mercedes pro sezónu 2024?
– Mercedes provedl změny ve svém přístupu a konceptu vozu. Zda se přiklonil k Red Bull Racingu, bude známo po představení vozu W15.

5. Jaká otázka bude na představení Red Bull Racingu zajímavá?
– Zajímavou otázkou na představení Red Bull Racingu bude, zda se šéf týmu Christian Horner dostaví na akci kvůli vyšetřování nevhodného chování.

Definice klíčových pojmů:

– Grid: Startovní rošt, pořadí, ve kterém vozy startují na závodě.
– Virtuální tisková konference: Online setkání týmu s médii, kdy novináři mohou klást otázky týmu a dostávat odpovědi.
– Koncept vozu: Základní myšlenka, design a technický koncept automobilu.
– Evoluce: Postupné zlepšování nebo vývoj, obvykle na základě předešlých prvků.
– Vyšetřování: Proces, při kterém se zkoumá určitá událost nebo chování za účelem nalezení pravdy nebo odhalení skutečností.

Suggested related links:
Ferrari Formula 1
McLaren Racing
Mercedes-AMG Petronas Formula One Team
Red Bull