Čtyřleté dítě nalezeno v odcizeném vozidle po spuštění Rychlého varování v Long Beach

Vyšetřovatelé zatkli muže podezřelého z odcizení vozidla se čtyřletým chlapcem uvnitř, což vyvolalo Rychlé varování a paniku při hledání dítěte v Long Beach. Když byla auto s chlapcem a odcizeným vozem nalezeno opuštěné v Long Beach, vyšetřovatelé podle bezpečnostních kamer zjistili stopu muže, který vozidlo opustil, a následovali jeho trasu z místa činu. Podezřelého zatkli poblíž Pine Avenue a Shoreline Drive.

Muž byl identifikován jako Timothy Jaymes Wood, 34letý muž, který je pravděpodobně bezdomovec. Byl obviněn z únosu, ohrožení dítěte a krádeže vozidla. Jeho kauce byla stanovena na 100 000 dolarů.

Během jedné hodiny od vydání Rychlého varování bylo dítě, které bylo uneseno v Long Beach, najito v pořádku, uvedly úřady. Mezitím otec chlapce řekl Eyewitness News, že je ponořen do emocí poté, co udělal, jak říká, nejhorší chybu svého života.

Kim Chan, který nechtěl být na kameru, uvedl, že jeho syn Justin byl připoután v autosedačce na zadním sedadle jeho vozidla Honda Accord, když bylo odcizeno. Chan řekl, že právě vystoupil z auta, aby provedl dodání jídla poblíž 1. ulice a Linden Avenue v Long Beach, když někdo nastoupil a ujel. Tvrdí, že to vše se odehrálo za méně než minutu. S pláčem nám Chan sdělil, že jeho syn má autismus a bál se, že Justin nebude schopen komunikovat nebo žádat o pomoc.

Rychlé varování vydala California Highway Patrol (CHP) na žádost policie v Long Beach kolem 19:00.

Čtvrt hodiny poté bylo auto s Justinem uvnitř nalezeno na Pine Avenue v Long Beach. Stalo se tak díky dvěma ženám z Orange County, Raegan Dunn a Yenny Lu, které se náhodou nacházely v okolí a rozhodly se pokusit najít auto, když obdržely Rychlé varování. Dunn řekla: „Jela jsem a zpozorovala šedou Hondu Accord a všimla jsem si, že je tam registrace 8XP, takže jsme se otočily. Zaparkovaly jsme tam. Zavolala jsem 911. Přeběhly jsme přes silnici a registrační značka souhlasila.“

CHP uvedla, že toto je příklad toho, jak má Rychlé varování fungovat, a vyzývá lidi, aby si všímal dopravních značek nebo zpráv na telefonu. „Samozřejmě od vás očekáváme, že se na to podíváte, protože tato zpráva bude velmi přímočará,“ uvedl důstojník CHP Chris Baldonado. „Buď to může být popis vozidla, popis podezřelého nebo popis osoby, kterou se snažíme najít.“

Chan je otřesený z toho, co by se mohlo stát jeho synovi, a doufá, že se taková situace nikdy nestane žádnému jinému rodiči. Řekl, že setkání se synem bylo jednou z nejemotivnějších věcí, které kdy zažil, a je vděčný, že ho dostal zpět v pořádku.

Od zahájení programu v roce 2002 vydala CHP 320 Rychlých varování a úspěšně navrátila 370 dětí.

Často kladené otázky (FAQs) na základě hlavních témat a informací představených v článku:

1. Kdo byl zatčený a na co byl obviněn?
Muž jménem Timothy Jaymes Wood byl zatčen a obviněn z únosu, ohrožení dítěte a krádeže vozidla.

2. Kde bylo vozidlo s uneseným chlapcem nalezeno?
Odcizené vozidlo s chlapcem uvnitř bylo nalezeno v Long Beach.

3. Jak se podařilo najít chlapce?
Díky dvěma ženám, Raegan Dunn a Yenny Lu, které obdržely Rychlé varování a rozhodly se hledat auto, bylo vozidlo s chlapcem nalezeno.

4. Jak funguje Rychlé varování?
Rychlé varování je vydané California Highway Patrol (CHP) na žádost policie v Long Beach. Lidé jsou vyzývání, aby si všímal dopravních značek a zpráv na telefonu a pomohli při hledání unesených osob nebo vozidel.

5. Jaký je význam programu Rychlé varování?
Program Rychlé varování pomáhá při rychlém nalezení unesených dětí a vozidel. Od roku 2002 bylo vydáno 320 Rychlých varování a 370 dětí bylo úspěšně nalezeno.

Důležité termíny a odborné výrazy:
– Rychlé varování (Amber Alert) – systém nouzových výstrah určený k nalezení unesených dětí.
– Bezdomec – osoba žijící na ulici bez trvalého bydliště.
– Kauce – peněžní částka, kterou musí zatčená osoba zaplatit jako záruku za propuštění z vazby.

Navrhované související odkazy na hlavní doménu:
California Highway Patrol – oficiální stránka California Highway Patrol.
Long Beach – oficiální stránka města Long Beach.