eHi Car Services Ltd. plánuje znovu vstoupit na americký kapitálový trh

Podle informací od osob dobře obeznámených s touto záležitostí plánuje společnost eHi Car Services Ltd., čínská autopůjčovna se sídlem v Šanghaji, vrátit se na americký kapitálový trh prostřednictvím primární nabídky akcií, která by mohla v současnosti dosáhnout hodnoty přibližně 300 milionů dolarů.

Společnost, která byla v roce 2019 delistována z Newyorské burzy po soukromé transakci ve výši 850 milionů dolarů, spolupracuje s China International Capital Corp., Deutsche Bank AG, JPMorgan Chase & Co. a UBS Group AG na plánování této nabídky, uvedly zdroje. Jakmile získá odsouhlasení od čínských regulačních orgánů, společnost eHi plánuje podat žádost o seznamování s akciemi jako tajné, uvedly zdroje.

Podrobnosti, včetně velikosti nabídky a časového rámce, se mohou ještě změnit. Osoby s informacemi nepřejely být identifikovány, protože informace jsou soukromé. Zástupci CICC, Deutsche Bank, JPMorgan a UBS odmítli komentovat, zatímco eHi nereagovala na žádosti o komentář.

Návrat čínské společnosti na americký kapitálový trh by představoval vzácnou událost. V období napětí mezi Pekingem a Washingtonem během Trumpovy administrativy některé čínské společnosti obchodované na amerických burzách, jako Alibaba Group Holding Ltd. a Baidu Inc., zvážily druhotnou kotaci v Hongkongu jako záštitu proti riziku delistingu. Některé z nich se rozhodly jednoduše delistovat z amerických burz.

Sídlem společnosti eHi je Šanghaj a od roku 2006 poskytuje autopůjčovné a šoférské služby v Číně. Podle informací na svém webovém sídle provozuje více než 80 000 vozidel ve více než 500 městech. V roce 2014 společnost prostřednictvím IPO získala na americkém trhu 120 milionů dolarů.

V roce 2019 tým investorů pod vedením předsedy a generálního ředitele Raye Zhanga vykoupil akcionáře společnosti eHi. Konsorcium investorů zahrnuje soukromé kapitálové společnosti, jako je Baring Private Equity Asia Ltd., MBK Partners Ltd. a Ocean Link Partners Ltd. Společnost eHi tehdy také uvažovala o IPO v Hongkongu s cílem získat asi 1 miliardu dolarů, jak informovala agentura Bloomberg News v roce 2021.

Časté otázky (FAQ):

1. Jaká čínská společnost plánuje vrátit se na americký kapitálový trh pomocí primární nabídky akcií?
Společností, která plánuje vrátit se na americký kapitálový trh je eHi Car Services Ltd., čínská autopůjčovna se sídlem v Šanghaji.

2. Jaký je plánovaný objem nabídky společnosti eHi?
Plánovaný objem nabídky společnosti eHi může dosáhnout hodnoty přibližně 300 milionů dolarů.

3. Které finanční instituce spolupracují na plánování nabídky?
Společnost eHi spolupracuje s China International Capital Corp., Deutsche Bank AG, JPMorgan Chase & Co. a UBS Group AG na plánování nabídky.

4. Jaký je důvod, proč nebyla společnost eHi uvedena na Newyorské burze od roku 2019?
Společnost eHi byla v roce 2019 delistována z Newyorské burzy po soukromé transakci ve výši 850 milionů dolarů.

5. Jaké další čínské společnosti zvažovaly druhotnou kotaci v Hongkongu?
Některé další čínské společnosti, které zvažovaly druhotnou kotaci v Hongkongu, jsou Alibaba Group Holding Ltd. a Baidu Inc.

6. Jaké služby poskytuje společnost eHi?
Společnost eHi poskytuje autopůjčovné a šoférské služby v Číně.

7. Kolik vozidel provozuje společnost eHi?
Podle informací na svém webovém sídle společnost eHi provozuje více než 80 000 vozidel ve více než 500 městech.

8. Kdy a kolik peněz získala společnost eHi prostřednictvím IPO?
Společnost eHi získala prostřednictvím IPO na americkém trhu v roce 2014 120 milionů dolarů.

9. Kdo patří mezi investory, kteří vykoupili akcionáře společnosti eHi v roce 2019?
Tým investorů pod vedením předsedy a generálního ředitele Raye Zhanga vykoupil akcionáře společnosti eHi. Konsorcium investorů zahrnuje soukromé kapitálové společnosti, jako je Baring Private Equity Asia Ltd., MBK Partners Ltd. a Ocean Link Partners Ltd.

10. Jak velkou sumu chtěla společnost eHi získat prostřednictvím IPO v Hongkongu?
Společnost eHi chtěla prostřednictvím IPO v Hongkongu získat asi 1 miliardu dolarů.

Definice:

– Primární nabídka akcií: Primární nabídka akcií (IPO) je proces, při kterém společnost nabízí své akcie veřejnosti, aby mohla získat peníze na financování svých aktivit.
– Delisting: Delisting je proces, při kterém je společnost odstraněna z burzy a není již obchodováno s jejími akciemi na této burze.

Související odkazy:
eHi Car Services