Haas otestovalo svůj nový vůz na okruhu Silverstone

V neděli Haas vyzkoušel svůj nový vůz VF-24 na okruhu Silverstone a na sociálních sítích zveřejnil krátký videoklip, který ukazuje vůz poprvé vyjíždět z boxové uličky. Tím se Haas připojil k ostatním týmům, jako je například Red Bull, Mercedes a Ferrari, které si ještě předvést svá auta. Blíží se tak začátek sezony F1 2024.

Haas byl prvním týmem, který v únoru oficiálně představil svůj nový vůz, a nyní poprvé skutečně odjel s vozem na trati před nadcházející sezónou. V závěru února také tým Stake F1 předvedl svůj nový vůz při testování v Barceloně. Předsezónní testování v Bahrajnu se blíží rychlými kroky.

Lewis Hamilton dostal tip na přežití v Maranellu
Mezitím byl Lewis Hamilton varován, že pokud chce uspět ve svém přechodu do Ferrari pro sezónu F1 2025, musí být “podřízený”. Tyto slova rad přišla od Hana-Joachima Stucka, který věří, že život v Maranellu bude pro sedminásobného mistra světa “zcela novým zážitkem”.

“Hamilto je speciální osobnost,” řekl Stuck. “Ale jestli si dokáže poradit se systémem Ferrari, kde všechno funguje trochu jinak, to uvidíme. Ačkoli Hamilton bude mít za tento krok odměnu ve svém platu a zaslouží si to, bude se muset podřídit. Určitě na to není zvyklý.”

Nico Hülkenberg objasňuje svou budoucnost v týmu Haas
Víme, jak je to, když vtip překročí meze a to se stalo také Nicu Hülkenbergovi. Během představení týmu Haas minulý týden vtipkoval, že podepsal novou smlouvu na rok 2025, což jednoho novináře navedlo na omyl.

Nicméně toto oznámení bylo Hülkenbergem i týmem Haas později odmítnuto, ale on sám uvedl, že dohody by mohly probíhat “v následujících měsících”. “To se stane s časem,” řekl. “Už se stalo hodně, ale samozřejmě se ještě stane mnohem víc v příštích měsících.”

Esteban Ocon mění svůj přípravný plán pro závodění v Las Vegas
S příchodem roku 2024, ve kterém se jede 24 závodů, se objevuje problém, jak udržet svá těla v perfektní kondici. Jedním z závodů, který Esteban Ocon označil jako problematický, je závod ve Vegas.

“Ano, udělám něco velmi odlišného – to je jasné,” řekl. “Ale dařilo se mi dost špatně na události v Las Vegas. Byli jsme sice hodně lidmi setkávaní během toho víkendu, ale za pět dní jsme vlastně neviděli sluneční světlo. Bylo to těžké a skoro všichni v paddocku se nakazili. Proto budu letošní rok dělat věci velmi odlišně.”

Srovnání Lewise Hamiltona s Lionem Messim?
I když od této události uplynul týden, mnozí stále stěží chápou Hamiltonův přechod do Ferrari. Jedním z nich je Alex Alon, který věří, že to je podobné situaci, kdy fotbalová hvězda Lionel Messi přestoupila do Miami.

“Pro mě to ukazuje, jak velký je Lewis, když vidím, jak moc se akcie Ferrari zvýšily a jak se obecně vnímá tato zpráva,” pokračoval. “To bylo jedno z těch okamžiků, které si skutečně necháte vyrazit dech. Během zimy šlo o tolik zvěstí, že jste nevěděli, co má jakou váhu, ale Ferrari se mi alko zdálo jako zvěst na začátku příběhu a pak se ukázalo, že je to opravdová věc. Takže je to skvělé. Připomíná mi to Messiho přestup do Miami na tak velké úrovni a ukazuje obrovskou touhu po Formuli 1.”

Často kladené otázky (FAQ):

1. Které týmy již předvedly svá auta pro sezónu F1 2024?
Haas, Red Bull, Mercedes a Ferrari již předvedly své nové vozy před nadcházející sezónou.

2. Který tým byl prvním, který oficiálně představil svůj nový vůz?
Haas byl prvním týmem, který v únoru oficiálně představil svůj nový vůz.

3. Kdy se blíží předsezónní testování v Bahrajnu?
Předsezónní testování v Bahrajnu se blíží rychlými kroky.

4. Jaké tipy dostal Lewis Hamilton ohledně přechodu do Ferrari?
Lewis Hamilton byl varován, že pokud chce uspět ve svém přechodu do Ferrari pro sezónu F1 2025, musí být “podřízený”.

5. Jaký má Nico Hülkenberg plán ohledně budoucnosti v týmu Haas?
Nico Hülkenberg uvedl, že dohody ohledně jeho budoucnosti v týmu Haas by mohly probíhat v následujících měsících.

6. Jaký problém označil Esteban Ocon ohledně závodu ve Vegas?
Esteban Ocon označil závod v Las Vegas jako problematický, protože nebyl schopen udržet své tělo v perfektní kondici a nakazil se tam mnoho lidí.

7. Jaké srovnání udělal Alex Alon ohledně přechodu Lewise Hamiltona do Ferrari?
Alex Alon srovnal přechod Lewise Hamiltona do Ferrari s přestupem fotbalové hvězdy Lionela Messiho do Miami, což podle něj ukazuje na obrovskou touhu po Formuli 1.

Důležité termíny a pojmy:

– VF-24: označení nového vozu týmu Haas pro sezónu F1 2024.
– Předsezónní testování: testování nových vozů a příprava týmů před začátkem sezóny.
– Maranellu: italské město, sídlo týmu Ferrari.
– Paddock: oblast, kde se nacházejí stany a stánky týmů a pracovníci Formule 1.

Související odkazy:

formula1.com: Oficiální stránky Formule 1.
Ferrari: Oficiální stránky týmu Ferrari.