Hertz se opět ocitá v problémech s navrátí aut

Hertz vyvinul pověst, že zákazníky posílá do vězení za krádež aut, která ve skutečnosti vrátili. Jedna elitní členka byla zatčena dokonce čtyřikrát a strávila ve vězení 30 dní, během kterých prodělala potrat. A otec s dcerou byli při pronájmu od Hertz zadrženi zbraní a následně zatčeni.

Obvykle se zdálo, že se toto stává tehdy, když zákazník změnil vozidlo nebo prodloužil pronájem. Tyto změny se však nereflektovaly správně v systémech Hertz, takže se zdálo, jako by zákazník vozidlo nevrátil včas. Hertz to nahlásil policii a trval na svém tvrzení i přesto, že vozidlo nadále pronajímalo dalším zákazníkům. A někdy byli právě tito další zákazníci zatýkáni za jízdu vozidlem, které bylo hlášeno jako odcizené.

Zdálo se, že Hertz opravdu získal situaci pod kontrolu poté, co si najal společnost Palantir na pomoc při sledování své autopůjčovny. Proto mě to překvapilo, když nedávno čtenář tohoto blogu obdržel nejstrašidelnější dopis, jaký může kdokoli, kdo tento blog často navštěvuje, dostat. Pronajal si auto od Hertzu a Hertz mu napsal, že auto je nezvěstné.

Jednalo se o pronájem na jednu jízdu, který byl vrácen, a dopis přišel asi týden poté, co se to stalo. Zákazník zavolal Hertz a naštěstí mu operátorka řekla, že dopis byl “omylem odeslán”. Jak je to vůbec možné? Hertz ukazoval, že vozidlo se vrátilo a bylo zapsáno jako dostupné, “i když měli uvedeno nesprávné místo vrácení”.

Nicméně Hertz odmítl poslat písemné potvrzení o vrácení vozidla. Jedna věc je, když vám to operátorka řekne po telefonu. Ale jedná se o Hertz, který dokonce poslal dopis s tím, že vozidlo nebylo nikdy vráceno. Kterému zdroji věřit?

Čtenář se rychle rozmyslel a zeptal se operátorky Hertz, zda může nahrávat hovor. Ona souhlasila. Pak nechal potvrdit, že vozidlo bylo správně vráceno a je v držení Hertz. Pokud přijde policie, má nějaký důkaz od Hertz, že i když se mohou rozhodnout nahlásit odcizení auta, aspoň také potvrzují, že auto nebylo odcizené. Protože Hertz odmítl stáhnout falešnou policejní zprávu, která by prokázala jeho nevinu, strávil jeden muž vězením 5 let.

Nevím, jestli čtenář musel požádat o povolení k nahrávání. Většina států umožňuje nahrávat rozhovor jedním účastníkem, a věřím, že tento čtenář žije v jednom z těchto států. I kdyby call centrum bylo ve státě, kde je požadován souhlas obou stran, myslím si, že buď federální zákon, nebo zákon státu, ve kterém se nahrávka skutečně uskutečnila, se aplikuje (NEJEDNÁ SE O PRÁVNÍ RADU). Ale nemůže uškodit předpokládat, že se vztahuje nejpřísnější možný zákon, zejména pokud jde o jednání s Hertzem. Uvidíme tohle pochopitelně: “jistě, neukradl to auto, ale porušil zákony o odposlechu nahráváním našeho rozhovoru, ve kterém jsme přiznali, že hlášená policejní zpráva byla falešná.”

Často kladené otázky (FAQ):

1. Proč byli zákazníci Hertzu zatýkáni za krádež aut, která ve skutečnosti vrátili?
Hertz nedostatečně zaznamenával změny ve vozech a nereflektoval je správně v systémech, což vedlo k mylnému tvrzení, že zákazníci vozidla nevrátili včas. Tato situace způsobila zatýkání zákazníků za jízdu s odcizeným vozidlem.

2. Jaké kroky podnikl Hertz, aby řešil tento problém?
Hertz najal společnost Palantir, která pomáhala sledovat pronájem vozidel a snížit riziko neoprávněného zatýkání zákazníků.

3. Jakou roli hrálo call centrum Hertzu v této situaci?
Čtenář požádal o povolení nahrát hovor s operátorkou call centra Hertzu a potvrdit, že vozidlo bylo vráceno. Tím získal důkaz pro případ, že by přišla policie.

4. Proč Hertz odmítl stáhnout falešnou policejní zprávu?
Hertz nesouhlasil se stažením falešné policejní zprávy, která by prokázala jeho nevinu, a tím způsobil, že jeden muž strávil 5 let ve vězení.

Definice klíčových termínů:

– Pronájem vozidel: Akt zapůjčení a použití automobilu nebo jiného vozidla na určitou dobu za poplatek.
– Autopůjčovna: Firma nebo organizace, která poskytuje služby pronájmu automobilů zákazníkům.

Suggerované relevantní odkazy:

https://www.hertz.cz/ (oficiální webová stránka Hertz)
https://www.palantir.com/ (oficiální webová stránka společnosti Palantir)