Hyundai Rotem získá zakázku na stavbu nových vlaků pro metropolitní systém LA

Hyundai Rotem, jihokorejský výrobce, oznámil v úterý, že mu byla udělena smlouva v hodnotě 663,7 milionu dolarů na stavbu vlaků pro metropolitní systém LA Metro. Podle Korea Economic Daily se jedná o největší smlouvu této firmy v USA.

Objednávka vyžaduje dodání 182 vozů HR5000 do roku 2028, před olympiádou a paralympiádou, aby nahradily vozy, které se používají od roku 1993. Součástí smlouvy je také možnost dodání dalších 50 vozů. Vlaky jsou navrženy jako dvouvozové jednotky, přičemž soupravy mohou mít až šest jednotek.

“Na základě zkušeností a schopností, které jsme při několika místních projektech v USA získali, uděláme vše pro to, abychom dodali elektrické vlaky, které uspokojí jak místní obyvatele, tak turisty,” uvedl zástupce Hyundai Rotem pro Korea Economic Daily.

Hyundai Rotem byl vybrán před společností Stadler U.S.

Hyundai Rotem rozšíří portfolio dopravních vozidel o novou zakázku pro metropolitní systém LA

Panorama výrobců dopravních vozidel se rozšiřuje o dalšího zástupce – tentokrát je jím jihokorejská společnost Hyundai Rotem. Podle oznámení z úterý získala firma zakázku v hodnotě 663,7 milionu dolarů na stavbu vlaků pro metropolitní systém LA Metro. Smlouva představuje největší zakázku Hyundai Rotem na americkém trhu.

Podle dostupných informací bude Hyundai Rotem vyrábět 182 nových vozů HR5000, které budou sloužit ve výhledu na olympijské hry a paralympijské hry v roce 2028. Tyto vozy nahradí stávající vozy, které jsou v provozu již od roku 1993. Součástí smlouvy je také opce na dodání dalších 50 vozů. Vlaky budou navrženy jako dvouvozové jednotky a soupravy se budou skládat až z šesti jednotek.

“Na základě našich místních projektů v USA a naše dlouholeté zkušenosti jsme odhodláni doručit elektrické vlaky, které budou uspokojovat potřeby jak místních obyvatel, tak turistů,” prohlásil zástupce Hyundai Rotem.

Jako největšího konkurenta Hyundai Rotem ve výběrovém řízení porazila firma Stadler U.S.

FAQ

1. Jakou smlouvu získala společnost Hyundai Rotem?
Společnost Hyundai Rotem získala smlouvu v hodnotě 663,7 milionu dolarů na stavbu vlaků pro metropolitní systém LA Metro.

2. Jaký je počet vlaků, které musí být dodány podle této smlouvy?
Podle smlouvy musí být dodáno celkem 182 vozů HR5000 do roku 2028.

3. Jaký je účel vlaků HR5000?
Vlaky HR5000 budou sloužit pro dopravu v rámci metropolitního systému LA Metro a nahradí stávající vozy, které jsou v provozu již od roku 1993.

4. Kolik jednotek mohou mít soupravy těchto vlaků?
Soupravy těchto vlaků mohou mít až šest jednotek.

5. Kdo byl vybrán před společností Hyundai Rotem ve výběrovém řízení?
Výběrovém řízení byla společnost Hyundai Rotem vybrána před konkurenční firmou Stadler U.S.

Definitions

– Hyundai Rotem: Jihokorejský výrobce dopravních vozidel.
– metropolitní systém LA Metro: Veřejný dopravní systém v Los Angeles, který zahrnuje metro a nadzemní dráhy.
– HR5000: Označení pro nové vlaky, které budou dodány do metropolitního systému LA Metro.
– olympiáda a paralympiáda: Mezinárodní sportovní události, které se konají každé čtyři roky.

Suggested Related Links:
Oficiální webová stránka Hyundai Rotem
Oficiální webová stránka LA Metro