Jak vybrat nejlepší poskytovatele povinného ručení

Ceny povinného ručení dosáhly rekordní výše, a proto je důležitější než kdy jindy najít nejlepší nabídku. Abychom identifikovali nejlepší poskytovatele, oslovili jsme více než 2 700 zákazníků, kteří nedávno podali žádost o pojistné plnění, abychom zjistili, jak byli jejich poskytovateli ošetřeni. Naši experti také analyzovali jednotlivé pojistné smlouvy. Zjistili jsme obrovské rozdíly mezi nejlepší a nejhorší pojistnou ochranou. Upozorňujeme, že informace v tomto článku mají pouze informativní charakter a nejsou úplatou. Před uzavřením pojistné smlouvy si pozorně přečtěte dané pojistné podmínky.

Nejlepší britští poskytovatelé povinného ručení: Doporučení Which?

Srovnali jsme 28 poskytovatelů povinného ručení – zkoumali jsme rozsah jejich pojistných smluv a analyzovali zpětnou vazbu od jejich zákazníků. Naše výsledky najdete v následujících tabulkách. Jen dvě společnosti nabídly dostatečnou úroveň krytí a vysoké standardy služeb, za což získaly ocenění Which? Recommended Provider (WRP).

NFU Mutual povinné ručení
Hodnocení politiky 76 %, 4. místo ze 61 hodnocených smluv
Hodnocení zákazníků 81 %, 1. místo ze 27 hodnocených pojišťoven
Hodnocení pojistných plnění 84 %, 1. místo ze 25 hodnocených pojišťoven

Máme rádi: Nepočítá žádné správní poplatky ani úroky při měsíčních platbách. Byl jedním z našich doporučených poskytovatelů Which? již od počátku našeho programu před více než deseti lety.

Nemáme rádi: Pro získání nabídky musíte kontaktovat společnost telefonicky a spíše preferuje zákazníky v venkovských oblastech, takže nemusí nabízet krytí, pokud žijete ve velkém městě.

Pojistní smlouvy LV

Hodnocení politiky 78 %, 3. místo ze 61 hodnocených smluv
Hodnocení zákazníků 70 %, 2. místo ze 25 hodnocených pojišťoven
Hodnocení pojistných plnění 74 %, 2. místo ze 25 hodnocených pojišťoven

Máme rádi: LV je jedním z mála pojišťovatelů, kteří zaručují opravy vozidla po celou dobu jeho života, a jeho pojistka je jednou ze třetiny nabízející dočasné nahrazení vozidla v případě krádeže. Dále nabízí ochranu proti ztrátě bonusu za nezpůsobenou škodu.

Nemáme rádi: Náhradní vozidlo po nehodě není standardní součástí smlouvy – musíte ho zakoupit za příplatek. Nicméně nemusíte nutně potřebovat náhradní vozidlo.

Srovnání nejlepších britských poskytovatelů povinného ručení a jejich politik

První seznam srovnává pojišťovny na základě hodnocení politik a zkušeností zákazníků. Je řazen podle hodnocení zákazníků a označuje 2 doporučené poskytovatele Which?

Druhý seznam srovnává politiky – jsou označeny nejlepší nákupy a politiky doporučených poskytovatelů Which?

Zkontrolujte, že získáváte skvělou nabídku a vyhledejte novou pojistnou smlouvu pro povinné ručení pomocí služby poskytované Confused.com. Získejte nyní nabídku.

Proč je povinné ručení tak drahé?

Průměrná cena povinného ručení dosáhla rekordní výše 627 liber (1. říjen – 23. prosinec 2023). To je o 12 % více než předchozí čtvrtletí, kdy činila 561 liber v Q3 2023, podle nejnovějších údajů z Asociace britských pojišťoven (ABI). Současná průměrná cena je o 34 % vyšší než v posledním čtvrtletí roku 2022, kdy činila 470 liber.

ABI tuto situaci přisuzuje inflačnímu tlaku a stoupajícím nákladům na opravy vozidel. Tvrdí, že v Q3 2023 byly náhrady za odcizení vozidel o 35 % vyšší než ve stejném období předchozího roku, zatímco náklady na poskytování náhradních vozidel vzrostly o 47 %. Náklady na opravy vozidel se zvýšily o 32 % – způsobeno růstem nákladů na práci, energie a zvyšující se sofistikovaností vozidel.

ABI zdůrazňuje, že 67 liber, tj. 12 % průměrného pojistného, je pojištěná pojistné daně (IPT). Aby zmírnila finanční zátěž řidičů způsobenou rostoucími náklady na pojištění, prosazuje snížení daňové zátěže.

Nejsou vždy nejlepší poskytovatelé povinného ručení nejdražší?

Naše studie odhaluje značné rozdíly mezi společnostmi a pojistnými smlouvami v jejich úrovni služeb a krytí. To však neznamená, že budete muset přeplácet za kvalitní krytí – nebo že vysoká cena znamená, že dostáváte to nejlepší.

Pojišťovny vám nabízejí individuální cenu, která odráží jejich pohled na váš rizikový profil. Pokud vás jedna pojišťovna považuje za rizikového nebo prostě nechce soutěžit o váš zájem, i její nejnižší nabídky pravděpodobně budou dražší než nabídky od jiných poskytovatelů, kteří zároveň mohou poskytovat mnohem lepší krytí.

Další informace o tom, jak získat levné povinné ručení, najdete na našich webových stránkách.

S opatrností porovnávejte

Dean Sobers, odborník na povinné ručení ve Which?, říká:

“Prudký nárůst pojistného nás přinutil přehodnotit úroveň našeho povinného ručení – nebo zda nám současný poskytovatel skutečně poskytuje hodnotu za to, co platíme. Zároveň pojišťovny pečlivě zkoumají svůj nabídku produktů a v některých případech hluboce zredukovaly své základní smlouvy, aby je učinily co nejvíce dostupné.

Myslíme si, že kvalitní krytí (pomoci a pojišťovny, které budete vidět v našich tabulkách) stojí za to zaplatit trochu více – ale v konečném důsledku je rozhodující najít krytí, které vyhovuje vašim konkrétním potřebám. Když čtete naše recenze, mějte na paměti seznam prvků krytí, které si přejete nebo očekáváte ve vaší smlouvě, pak si je ověřte ve smluvních podmínkách před nákupem.

A neignorujte naše hodnocení zákazníků a pojistných plnění, které jsou založeny na zpětné vazbě od klientů, kteří nedávno podali žádost o pojistné plnění. Nakonec jsou smluvní podmínky seznamem slibů a některé pojišťovny mají lepší záznam o jejich plnění než jiné.”

Často kladené otázky (FAQ):

1. Jaké je doporučení pro nejlepší poskytovatele povinného ručení podle časopisu Which??
– Doporučení Which? získaly dvě společnosti: NFU Mutual a LV.

2. Jaké jsou hodnocení politiky a zákazníků pro NFU Mutual?
– Hodnocení politiky: 76 % (4. místo ze 61 hodnocených smluv).
– Hodnocení zákazníků: 81 % (1. místo ze 27 hodnocených pojišťoven).

3. Jaké jsou hodnocení politiky a zákazníků pro LV?
– Hodnocení politiky: 78 % (3. místo ze 61 hodnocených smluv).
– Hodnocení zákazníků: 70 % (2. místo ze 25 hodnocených pojišťoven).

4. Co mám udělat před uzavřením pojistné smlouvy?
– Před uzavřením pojistné smlouvy si důkladně přečtěte dané pojistné podmínky.

5. Proč je povinné ručení tak drahé?
– Průměrná cena povinného ručení dosáhla rekordní výše kvůli inflačnímu tlaku a stoupajícím nákladům na opravy vozidel.

6. Jsou vždy nejlepší poskytovatelé povinného ručení nejdražší?
– Ne, ne vždy. V ceně pojištění odráží pojišťovna váš rizikový profil. Vyšší cena neznamená vždy lepší krytí.

7. Jak porovnat nabídky poskytovatelů povinného ručení?
– Porovnávejte nabídky poskytovatelů povinného ručení na základě jejich hodnocení politik a zkušeností zákazníků.

8. Jak najít levné povinné ručení?
– Na webových stránkách jsou dostupné informace o tom, jak najít levné povinné ručení.

Důležité termíny a pojmy:

– Povinné ručení: Je druhem pojištění pro motoristy, které hradí náklady na škody způsobené třetím stranám při dopravní nehodě.

Related Links:
nfumutual.co.uk
lv.com
which.co.uk
confused.com