Luxusní car-boat se stane realitou pro ty, co žijí u vody

Auta létající ve vzduchu a jezdící na vodě už nejsou jen sci-fi vize budoucnosti. Pro ty, kteří žijí u vody, je volba mezi dopravou po souši a po moři již minulostí. Společnost Poseidon AmphibWorks plánuje revoluční car-boat hybrid, který poskytne uklidňující zážitek bez ohledu na to, jestli jste na frekventované dálnici nebo na rušném zálivu. Od roku 2021 pracují CEO a zakladatel Steve Tice a odborník na amfibiánská vozidla Andy Langesfeld na modelu Trident LS-1. Jedná se o první hydroplánový elektrický car-boat na světě, který je navržen tak, aby předešel mořské nemoci způsobené nepředvídatelným pohybem plavidla na vodě.

Trident LS-1 je tříkolové vozidlo poháněné elektřinou, které dosáhne rychlosti až 60 mph na souši a může se přímo vjet na vodu po startovací rampě. Je vybaveno třemi trvalými sedadly a může pojmout až čtyři osoby. Vůz lze parkovat v garáži a eliminuje potřebu tažení vozidla za sebou, čímž se snižuje riziko pádu do vody.

Trident LS-1 se pohybuje na vodě pomocí hydroplánových listů, které zvedají tělo člunu a zajišťují klidnější jízdu. Tím se snižuje nežádoucí pohyb vozidla na vodě a umožňují přesnější zatáčení. Stejně jako letadlo, car-boat klouže nad vodou a umožňuje cestujícím pohodlný a bezpečný zážitek.

Trident LS-1 je předpokládáno, že se bude prodávat přímo spotřebitelům za cenu kolem 100 000 dolarů, přičemž se započítává i služby a lokální podpora dealerů. Měl by být k dispozici pro každého s řidičským průkazem a potřebnou registrací podobně jako pro běžné lodě.

Tato nová forma dopravy bude mít široké uplatnění v různých odvětvích, od lidí žijících na pobřeží, přes majitele rekreačních vozidel a jachtaře, až po komerční taxislužby, dodávky a zájem armády.

Trident LS-1 se připojuje k dalším car-boatum, které existují jako Amfiové vozidlo, WaterCar, Amphi-Ranger, Gibbs High Speed Amphibians, Hobbycar a Dutton. Společnost plánuje mít prototyp hotový koncem roku 2024 a začít s prodejem v roce 2025.

Jeden z členů společnosti uvedl, že Trident LS-1 není vozidlo pro každého, ale pokud žijete v blízkosti vody, kam byste si rádi vyrazili, je to pro vás skvělá volba.

Často kladené otázky
1. Co je Trident LS-1?
Trident LS-1 je hydroplánový elektrický car-boat, který je navržen tak, aby se hladce pohyboval po souši i po vodě.

2. Jakou rychlost může dosáhnout Trident LS-1?
Trident LS-1 může dosáhnout rychlosti až 60 mph na souši.

3. Jaký je způsob pohybu vozidla na vodě?
Trident LS-1 používá hydroplánové listy, které zvedají tělo člunu a zajišťují klidnější jízdu.

4. Kolik lidí může vozidlo pojmout?
Trident LS-1 je vybaven třemi trvalými sedadly a může pojmout až čtyři osoby.

5. Jak je cena vozidla?
Trident LS-1 by se měl prodávat přímo spotřebitelům za přibližně 100 000 dolarů.

6. Kdo může vozidlo užívat?
Vozidlo je dostupné pro každého s řidičským průkazem a potřebnou registrací, obdobně jako běžné lodě.

Doporučené odkazy
1. Poseidon AmphibWorks – oficiální webová stránka společnosti.
2. Amphicar – další car-boatové vozidlo dostupné na trhu.
3. WaterCar – výrobce car-boatů a amfibiánských vozidel.
4. Gibbs Sports – výrobce High Speed Amphibians, podobných vozidel jako Trident LS-1.
5. Hobbycar – specializovaný výrobce amfibiánských vozidel.
6. Dutton – výrobce car-boatů a amfibiánských vozidel.

(Kompletní URL odkazů byly zkráceny, aby se odkazovaly přímo na doménové stránky, nikoli na podstránky.)