Masivní zásah proti divoké jízdě – více než 150 zadržených a 88 sebraných aut v Severní Kalifornii

Více než 150 lidí bylo zadrženo a téměř 90 aut bylo zabaveno, když úřady ukončily divokou jízdu v okrese San Joaquin v Severní Kalifornii. Útvar proti divoké jízdě v okrese San Joaquin infiltroval skupinu a zjistil, kde se plánuje konat divoká jízda během víkendu. Útvar pro divokou jízdu objevil několik set lidí a vozidel, které blokovaly Country Club Boulevard a Pershing Avenue v brzkých ranních hodinách v sobotu. Úřady uzavřely křižovatky a podařilo se stabilizovat situaci.

Úřad šerifa okresu San Joaquin uvedl, že bylo zadrženo, identifikováno, zpracováno a propuštěno více než 150 lidí. Úředníci uvedli, že na okraji jezera byly podány obvinění státnímu zastupitelství. Všechna vozidla na místě byla zabavena. Zástupci sheriffa uvedli, že 88 aut bude drženo po dobu neurčité doby, než bude případ vyšetřován.

Několik vozidel obsahovalo omamné látky a nelegální zbraně, uvedli zástupci sheriffa. Tři lidé byli zatčeni za odpor proti zatčení a útěk vozidlem. Zástupci sheriffa uvedli, že jedna osoba byla zatčena za pokus o útok s usmrcením, poté co narazila do policejního vozidla při pokusu o útěk z místa činu. Policisté, kteří se pokoušeli odjet, postihla jedna vozidla. Tento policista utrpěl lehké zranění. “Naše úřadovna zůstává bdělá a preventivně se snaží předcházet a zastavit divokou jízdu a v případech, jako je tento, okamžitě reagovala,” uvedl úřad šerifa na Facebooku. “Chceme jasně říci, že na všechny osoby účastnící se, diváky nebo zainteresované, budou uvaleny veškeré příslušné právní následky.” Na akci se podílely také policejní oddělení v Stocktonu, Lodi, Sacramentu a Manteca, stejně jako policie Delta College, Delta RATT, okresní státní zastupitelství okresu San Joaquin, vyšetřovatelé okresního státního zastupitelství, CHP, AMR a řada vlečných společností.

Časté otázky (FAQ):

1. Co se stalo v okrese San Joaquin v Severní Kalifornii?
Na divokou jízdu v okrese San Joaquin bylo zatčeno a zadrženo více než 150 lidí a zabaveno téměř 90 aut.

2. Jak úřady zastavily divokou jízdu?
Útvar proti divoké jízdě našel skupinu plánující divokou jízdu a uzavřel křižovatky Country Club Boulevard a Pershing Avenue, čímž se situace stabilizovala.

3. Jaká obvinění byla podána?
Obvinění byla podána na okraji jezera státnímu zastupitelství.

4. Co se stalo s zabavenými vozidly?
Všechna zabavená vozidla budou zadržena po dobu vyšetřování případu.

5. Byly nalezeny omamné látky a nelegální zbraně?
Ano, v některých vozidlech byly nalezeny omamné látky a nelegální zbraně.

6. Kolik lidí bylo zatčeno za odpor proti zatčení a útěk?
Tři osoby byly zatčeny za odpor proti zatčení a útěk vozidlem.

7. Byly zraněny nějaké osoby?
Jeden policista utrpěl lehké zranění při pokusu o odjezd vozidla.

8. Kdo se podílel na akci?
Na akci se podílelo několik policejních oddělení, státní zastupitelství, vyšetřovatelé, CHP, zdravotníci a vlečné společnosti.

Odkazy:
Stránky úřadu šerifa okresu San Joaquin
Stránky policejního oddělení ve Stocktonu
Stránky policejního oddělení v Lodiu
Stránky policejního oddělení v Sacramentu
Stránky Delta College