Nechytané auta, která stále ještě dominují na silnicích

Aniž bychom chtěli, některá auta se přežívají i přes svůj pokročilý věk. Bylo by snadné zapomenout, že Chevrolet stále vyrábí model Malibu. Možná není tak výkonný jako nová Honda Accord, ale to neznamená, že by šlo o hrozný rodinný sedan. Ve skutečnosti je právě teď ten správný čas pořídit si Malibu za úžasnou cenu, když všichni bojují o nové Camry a Accordy. Přiznejme si ale, že Chevrolet Malibu se někdy zapomíná.

Chcete-li překvapení, postačí se podívat na jiná auta, která byste možná již předpokládali, že přestala být vyráběna. Neuvěřitelné, ale pravdivé, Nissan GT-R R35 je stále k dostání jako zcela nový vůz. Již v roce 2017 slavil deset let existence a dnes je tedy starší sedm let. Kdo by předpokládal, že tento vůz by měl nakročeno k plnoletosti?

Dalším překvapením je pětá generace modelu 4Runner, která prakticky zůstala stejná od roku 2009. Motor a převodovka byly převzaty z předchozí generace s jen velmi málo změnami. Na rozdíl od modelu Tacoma, který dostal nový 3,5litrový motor V6 s přímým vstřikováním a 6stupňovou automatickou převodovkou, nebo dokonce 2,4litrový turbomotor a hybridní verzi, zůstává 4Runner stále věrný 4litrovému motoru V6 a pětistupňové automatické převodovce.

Dodge Ram 1500 Classic je dalším příkladem auta, které stále zůstává u výrobních linek od roku 2008, i když již existuje nová generace tohoto modelu. Je to trochu překvapivé, že je stále žádané po celých těch letech.

A co Lexus RC? Překvapivě je stále na trhu, i když je v prodejních číslech relativně nízko a jdou spíš dolů. Pokud se dohadujeme správně, mohlo by se stát, že dostane pořádnou aktualizaci v následujících 5 letech. Nicméně, Lexus zatím spokojeně pokračuje s drobnými úpravami a mírným zvýšením ceny. Přiznejme si, že jsme si myslili, že už byl tento model vyřazen z výroby.

Existuje mnoho dalších aut, které přežívají i přes svůj pokročilý věk. Je zajímavé sledovat, jak některé vozy přetrvávají i v době, kdy se svět automobilů rychle vyvíjí. Možná je to však díky jejich jedinečnosti a kvalitě, které stále oslovují určitou skupinu zákazníků.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Jaká auta se přežívají i přes svůj pokročilý věk?
Některá z aut, která stále existují i přes svůj věk, jsou např. Chevrolet Malibu, Nissan GT-R R35, Toyota 4Runner, Dodge Ram 1500 Classic a Lexus RC.

2. Jaký je výkon vozů v porovnání s novějšími modely?
I když tyto vozy nejsou tak výkonné jako nové vozy, stále nabízejí spolehlivý výkon a jsou vhodné pro rodinné cesty.

3. Proč některá auta přežívají i přes svůj věk?
Existuje několik důvodů, proč některá auta přežívají i přes svůj pokročilý věk. Jedním z důvodů je jejich jedinečnost a kvalita, které stále oslovují určitou skupinu zákazníků.

Definice klíčových pojmů:

– Model Malibu: Automobilový model vyráběný společností Chevrolet. Často se používá jako rodinný sedan.
– Honda Accord: Automobilový model vyráběný společností Honda. Je známý pro svou výkonost a spolehlivost.
– Nissan GT-R R35: Vůz značky Nissan, který je k dostání jako zcela nový. Slavil deset let existence v roce 2017.
– 4Runner: Automobilový model vyráběný společností Toyota. Pátá generace tohoto modelu zůstala prakticky stejná od roku 2009.
– Dodge Ram 1500 Classic: Automobilový model vyráběný společností Dodge. Stále se vyrábí, i když existuje nová generace tohoto modelu.
– Lexus RC: Automobilový model vyráběný společností Lexus. Přestože prodejní čísla jdou dolů, stále je na trhu.

Související odkazy:

chevrolet.com: Oficiální webová stránka společnosti Chevrolet.
nissan.com: Oficiální webová stránka společnosti Nissan.
toyota.com: Oficiální webová stránka společnosti Toyota.
dodge.com: Oficiální webová stránka společnosti Dodge.
lexus.com: Oficiální webová stránka společnosti Lexus.