Nejlepší hybridní auta: Nová éra ekologicky šetrného řízení

Elektrifikace a přesun k SUV modelům dominují současnému automobilovému průmyslu. Přesto nejsme zatím tam, kde jsou elektromobily dokonalým řešením pro každého. Mnoho lidí stále upřednostňuje nízkou, elegantní a často lehkou limuzínu nebo hatchback; jinými slovy, “auta”. Proto jsme se rozhodli sepsat seznam nejlepších hybridních aut, která jsou stále dostupná na trhu, včetně modelu plánovaného na rok 2025.

Je ale důležité upřesnit, že tento seznam zahrnuje pouze limuzíny a několik hatchbacků a jedná se pouze o konvenční hybridní vozy. Nezahrnuje plug-in hybridy, které mají dostatečně velkou baterii, aby byly připojitelné a nabíjené pro delší jízdu pouze na elektřinu. Také nezahrnuje “mírné” hybridní vozy, které mají malý elektromotor poskytující částečnou asistenci při rozjezdu a umožňující rychlejší a snadnější vypnutí motoru na křižovatkách. Hybridní vozy, o kterých mluvíme, jsou podobné tomu, jakým je od začátku Toyota Prius, který je také součástí tohoto seznamu.

Hyundai Elantra Hybrid

Hyundai Elantra Hybrid je jednou z nejlepších volb pro kompaktní hybridní auto. To, co ho odlišuje, je skvělá palivová ekonomika, která dosahuje 50 nebo 54 mpg (cca 4,7 nebo 4,4 l/100 km) v kombinovaném cyklu podle úrovně výbavy. Elantra Hybrid se vyznačuje také normálním řízením bez nepříjemného pocitu drnčení elektronicky řízeného CVT převodového ústrojí Toyota nebo utíratelným motorem Hondy. Důvodem je tradiční šestistupňová automatická převodovka, kterou Hyundai používá v hybridním systému. Elantra také zaujme svým divokým designem se špičatými liniemi a exkluzivní mřížkou chladiče. Interiér je moderní a sportovní s prvotřídními infotainmentovými a bezpečnostními technologiemi.

Toyota Corolla Hybrid

Toyota Corolla Hybrid prošla středně rozsáhlým faceliftem na rok 2023 a stojí za to si ji prohlédnout. Výkon motoru o výkonu 134 koní se zvýšil a nově je k dispozici také pohon všech kol. Jedná se stále o poměrně neobvyklou vlastnost mezi malými sedany. Navíc je Corolla Hybrid cenově dostupná, základní verze Corolla LE stojí méně než 25 000 dolarů. Model se pohonem všech kol vyjde ale jen o něco málo dráž, takže Corolla Hybrid je jedním z nejlevnějších vozidel s pohonem všech kol na americkém trhu. S kombinovanou palivovou spotřebou od 44 do 50 mpg (cca 5,3 až 4,7 l/100 km) je Corolla Hybrid rozhodně velmi dobrou volbou. Jedinou nevýhodou je interiér, který v porovnání s výše zmíněnou Elantrou nepůsobí tak atraktivně a parťák je hlučnější, zejména při vyšších otáčkách.

Toyota Prius

Toyota Prius je na seznamu nejlepších hybridních aut díky svému novému designu a výkonnému pohonu. Má elegantní karosérii s tenkým sklonem čelního skla a čistými liniemi. Pohonný systém je nyní dostatečně výkonný. Verze s pohonem předních kol disponuje výkonem 194 koní, zatímco verze se pohonem všech kol má výkon 196 koní. Kromě živého zrychlení se Prius také slušně ovládá. Interiér je méně bizarní a infotainmentový systém je značně vylepšený. Samozřejmě zde jsou i některé zvláštnosti, jako například hluboko osazený přístrojový štít. Část prostoru pro cestující a zavazadla byla snížena kvůli atraktivnímu designu. Celkově se však Prius za jednu generaci stal jedním z nejatraktivnějších hybridních vozidel na trhu.

Nejlepší hybridní auta střední třídy

Honda Accord Hybrid

Honda Accord Hybrid zaujímá místo našeho nejlepšího výběru mezi středně velkými rodinnými sedany a to platí i pro jeho hybridní verzi. Accord Hybrid nabízí prostorné zadní sedadlo a velký kufr, elektricky nabízený výkon a nejlepší jízdní vlastnosti ve své třídě. Jedinou nevýhodou je nižší palivová účinnost v provedeních Sport a Touring.

Často kladené otázky (FAQ)

1. Co jsou hybridní auta?

Hybridní auta jsou vozidla, která kombinují spalovací motor s elektromotorem a baterií. Tyto vozy využívají oba typy pohonu a snižují tak spotřebu paliva a emise.

2. Jaký je rozdíl mezi hybridním a plug-in hybridním vozem?

Plug-in hybridy mají větší kapacitu baterie, kterou lze nabíjet z elektrické sítě. Díky tomu jsou schopny jet na elektřinu i delší vzdálenosti. Konvenční hybridy mají menší baterii a nejsou připojitelné k nabíječce.

3. Co jsou “mírné” hybridní vozy?

“Mírné” hybridní vozy mají malý elektromotor, který poskytuje částečnou asistenci při rozjezdu a umožňuje rychlejší a snadnější vypnutí motoru na křižovatkách. Tyto vozy nejsou schopny pouze na elektřinu.

4. Jaká je spotřeba paliva u hybridních aut?

Spotřeba paliva u hybridních aut se pohybuje v rozmezí od 4,4 do 5,3 litrů na 100 kilometrů. Tato hodnota závisí na modelu a jízdních podmínkách.

5. Jaká je nejlepší hybridní limuzína?

Hyundai Elantra Hybrid je jednou z nejlepších volb pro kompaktní hybridní auto. Vyniká skvělou palivovou ekonomikou, moderním designem a prvotřídními technologiemi.

6. Jaká je nejlepší hybridní rodinná limuzína?

Honda Accord Hybrid nabízí prostorné zadní sedadlo, velký kufr a nejlepší jízdní vlastnosti ve své třídě. Je to skvělá volba pro rodinné vozidlo.

7. Jaké jsou nejlepší hybridní vozy pro rok 2025?

Seznam nejlepších hybridních aut pro rok 2025 zahrnuje modely, které jsou stále dostupné na trhu. Lze očekávat příchod nových a vylepšených hybridních vozidel v blízké budoucnosti.

Soustředili jsme se na hybridní limuzíny a hatchbacky, které jsou populární a dostupné. Podobné seznamy se objevují pravidelně, takže je dobré sledovat aktuální trendy.

Více informací o hybridních a elektromobilech najdete na autoserver.cz.