Nejlepší použité vozy za peníze: Výběr expertů v roce 2023

Potřeba najít hodnotu na trhu s použitými vozy nikdy nebyla silnější. Vysoké ceny vozidel a omezená kupní síla omezují rozpočty spotřebitelů. Analytici společnosti iSeeCars identifikovali nejlepší použité vozy za peníze a seřadili je podle nejnižší ceny za každých 10 000 zbývajících mil. Hodnoceny byly jak vozy staré 5 let, tak vozy staré 10 let. Zohledněny byly pouze modely s minimálně 100 000 zbývajícími mil (u 5-letých modelů) nebo 80 000 zbývajícími mil (u 10-letých modelů). V těchto podmínkách se Chevrolet Trax stal nejlepším použitým vozem za peníze mezi 5letými vozy a Toyota Avalon byla vyhlášena nejlepším 10letým použitým autem za peníze.

Analytici se zaměřili na ceny více než 1,1 milionu vozů starých 5 a 10 let, které byly prodány od září do prosince 2023. Srovnali je s průměrnou zbývající životností těchto vozidel, založenou na využití modelu, který odhadl pravděpodobnost, že vozidlo přežije různá mezní vzdálenosti ve spojení se stavem tachometru ze získaných údajů z více než 312 milionů vozidel.

Chevrolet Trax se stal nejlepším použitým vozem za peníze mezi 5letými vozy se průměrnou cenou $17 274 a zbývajícími 119 833 mil, což představuje 64,9% zbývající životnosti. Na seznamu nejlepších použitých aut se ale nejvíce prosadila značka Honda, která má sedm vozidel v top 20 nejlepších použitých vozů starých 5 let. Druhé a třetí místo obsadily vozy Honda Fit a Honda Insight.

Na seznamu top 20 nejlepších použitých vozů starých 10 let je Toyota na prvním místě, přičemž Toyota Avalon získala nejvyšší hodnocení. Na seznamu nechybí ani další modely značky Toyota, Lexus či Honda. Toyota tak zabírá polovinu seznamu. Toyota Avalon vyšla jako nejlepší 10letý vůz za peníze s cenou $16 986 a zbývající životností 124 119 mil, což představuje 52,7% zbývající životnosti.

Tato studie se zaměřuje na vozy, které nabízejí realistickou cenu a dlouhodobou funkcionalitu. Jsou skvělou volbou pro kupující použitých vozů, kteří hledají nejlepší hodnotu.

Časté otázky (FAQ):

1. Jaké jsou nejlepší použité vozy za peníze?
– Na základě analýzy společnosti iSeeCars se nejlepšími použitými vozy za peníze ukázaly být Chevrolet Trax (mezi 5letými vozy) a Toyota Avalon (mezi 10letými vozy).

2. Jaký byl výběrový proces při identifikaci nejlepších použitých aut?
– Analytici iSeeCars se zaměřili na ceny a zbývající životnost více než 1,1 milionu vozů starých 5 a 10 let prodaných od září do prosince 2023. Vzhledem k minimálnímu počtu zbývajících mil byly zohledněny pouze modely s 100 000 (u 5letých modelů) nebo 80 000 zbývajícími mil (u 10letých modelů).

3. Jakou značku automobilu je nejvíce zastoupena mezi nejlepšími použitými vozy starými 5 let?
– Značka Honda se umístila s největším počtem vozidel (7) v top 20 nejlepších použitých vozů. Nejlepším modelem byly Honda Fit a Honda Insight, které obsadily druhé a třetí místo.

4. Který prodejci mají nejlepší použité vozy za peníze mezi 10letými vozy?
– Na seznamu top 20 nejlepších použitých vozů starých 10 let se značka Toyota objevuje nejvícekrát. Toyota Avalon získala nejvyšší hodnocení a Toyota obsadila polovinu seznamu.

5. Jaká je průměrná cena nejlepších použitých vozů za peníze?
– Průměrná cena nejlepších použitých vozů mezi 5letými modely je $17,274 a mezi 10letými modely $16,986.

Odborný výraz:
– Zbývající životnost vozidla – Počet mil, které vozidlo ještě pravděpodobně vydrží.

Související odkazy:
iSeeCars.com – Oficiální webová stránka společnosti iSeeCars
Chevrolet – Oficiální webová stránka značky Chevrolet
Toyota – Oficiální webová stránka značky Toyota
Honda – Oficiální webová stránka značky Honda