Nová Aston Martin Vantage GT3 je připravena na závodní okruhy

Aston Martin nedávno představil svou nejnovější závodní krásku, Vantage GT3, která je připravena vyrazit na okruhy po celém světě. Nový model navazuje na úspěchy předchozího Vantage GT3, ale tentokrát Aston Martin slibuje ještě lepší a vyladěnější výkon.

Vývoj těchto závodních speciálů není jednoduchý úkol, a tak Aston Martin poslouchal ohlasy zkušených jezdců a na základě jejich zpětné vazby provedl významné úpravy. Na rozdíl od předchozího modelu byl Vantage GT3 vybaven vylepšeným podvozkem a zvládá zatáčky bez jakýchkoliv problémů. Je dokonce označován jako “odpuštění plný vůz”, což je v závodním světě mezi jezdci velmi vzácné.

Vantage GT3 je závodní verzí modelu Vantage, který prošel mnoha inovacemi a úpravami, aby byl vhodný pro vytrvalostní závodění. Včetně přídavného rollbaru, karbonových karoserijních dílů a dalších změn, které zajistí, že vůz obstojí i v těch nejnáročnějších podmínkách na okruzích.

Motor Vantage GT3 je odvozen od sériového modelu, ale je zde poněkud snížena jeho výkonová schopnost na hodnotu mezi 500 a 600 koní. Díky regulacím pro závodní speciály ve třídě GT3 musí být všechny vozy vážit mezi 1 200 kg a 1 300 kg.

Aston Martin očekává velký zájem o nový Vantage GT3 od týmů amatérských jezdců a chtěl by v roce 2024 mít na okruzích až 30 těchto vozů. Důvodem je nejenom výkon vozů, ale především jejich schopnost účastnit se různých závodních sérií, včetně IMSA WeatherTech Sports Car Championship, FIA World Endurance Championship, European Le Mans Series a Nürburgring Langstrecken Series.

Pokud jste fanouškem závodů, budete mít příležitost se novou Aston Martin Vantage GT3 setkat na různých okruzích po celém světě. A pokud jde o design, nemůžeme nezmínit tu obrovskou zadní křídlo, které přidává vozu na agresivním vzhledu a zároveň zlepšuje jeho aerodynamiku.

Aston Martin se zdá být na správné cestě k dalším úspěchům se svým novým závodním modelem Vantage GT3. A jistě budeme nadšeni sledovat, jak se tento vůz bude prosazovat na nejnáročnějších okruzích po celém světě.

Často kladené otázky (FAQ) o modelu Aston Martin Vantage GT3:

1. Co je Aston Martin Vantage GT3?
– Aston Martin Vantage GT3 je závodní verze modelu Vantage, která byla vyvinuta pro vytrvalostní závodění.

2. Jaký je výkon vozidla?
– Výkon motoru Vantage GT3 se pohybuje mezi 500 a 600 koněmi.

3. Jaká je váha vozu?
– Všechny závodní vozidla ve třídě GT3, včetně Vantage GT3, musí vážit mezi 1 200 kg a 1 300 kg.

4. Jaké jsou hlavní úpravy oproti předchozímu modelu?
– Vylepšený podvozek a schopnost zvládat zatáčky bez problémů.
– Přídavný rollbar, karbonové karoserijní díly a další změny pro vytrvalostní závodění.

5. Kde se mohu setkat s vozem Aston Martin Vantage GT3?
– Vůz bude přítomen na různých okruzích po celém světě.

6. Jaký je vzhled vozu?
– Vůz má agresivní vzhled s obrovským zadním křídlem, které zlepšuje jeho aerodynamiku.

Pro další informace o Aston Martin Vantage GT3 navštivte webové stránky značky Aston Martin: https://www.astonmartin.com