Nové vlaky R211 s otevřenými spoji dorazily na linku C v New Yorku

Nové vlaky R211 s otevřenými spoji (open gangways) začaly jezdit na lince C v New Yorku. Tyto moderní vlaky nahrazují starší modely a budou mít větší kapacitu pro pasažéry. Otevřené spoje umožňují cestujícím volně se pohybovat mezi vagóny, což je oproti obyčejným vlakům bezpečnější a pohodlnější způsob přepravy.

Guvernérka Kathy Hochul nazvala vlaky R211 s otevřenými spoji “budoucností dopravy”. Otevřené spoje dávají cestujícím více prostoru a volnosti při rozhodování, do kterého vagónu nastoupit. Každý vagón je vybaven bezbariérovými širokými dveřmi, bezpečnostními kamerami, sklápěcími sedadly pro větší bezbariérovost a LED informačními displeji. Vlaky jsou také vybaveny moderní technologií řízení vlaků založenou na komunikaci (CBTC), která umožňuje přesnou polohu vlaků a tím zajišťuje bezpečnější a hustější provoz.

Vlaky R211 s otevřenými spoji mají za sebou dlouhou a obtížnou vývojovou fázi, ale nyní konečně vstupují do provozu. Přestože se původně plánovalo testování a nasazení těchto vlaků již v roce 2020, pandemie COVID-19 a výrobní a logistické problémy způsobily opakované zpoždění. Očekává se, že masové nasazení vlaků R211 bude možné až příští rok.

Cestující na lince C, která trpí nízkou přesností odjezdů, se na nové vlaky těší. Současný výkon na této lince je pouze 69 %, což je o deset procentních bodů pod průměrem celého systému. Plány na zlepšení a modernizaci linky C zahrnují i změny v signalizaci, které povedou ke zvýšení výkonu vlaků.

Vlaky R211 budou nahrazovat starší modely, které byly v provozu již od 70. let minulého století. Tyto nové vlaky přinesou lepší zážitek z cestování a více možností pro pasažéry na lince C v New Yorku.

FAQ:

1. Co jsou to vlaky R211 s otevřenými spoji?
Vlaky R211 s otevřenými spoji jsou nové moderní vlaky, které nahrazují starší modely na lince C v New Yorku. Mají větší kapacitu pro pasažéry a umožňují cestujícím volně se pohybovat mezi vagóny.

2. Jaké výhody přináší otevřené spoje?
Otevřené spoje dávají cestujícím více prostoru a volnosti při rozhodování, do kterého vagónu nastoupit. Každý vagón je vybaven bezbariérovými dveřmi, bezpečnostními kamerami, sklápěcími sedadly pro větší bezbariérovost a LED informačními displeji.

3. Jaká je technologie řízení vlaků ve vlacích R211 s otevřenými spoji?
Vlaky jsou vybaveny moderní technologií řízení vlaků založenou na komunikaci (CBTC), která umožňuje přesnou polohu vlaků a tím zajišťuje bezpečnější a hustější provoz.

4. Proč bylo zpoždění při nasazení vlaků R211 s otevřenými spoji?
Pandemie COVID-19 a výrobní a logistické problémy způsobily opakované zpoždění testování a nasazení těchto vlaků.

5. Kdy se očekává masové nasazení vlaků R211 s otevřenými spoji?
Očekává se, že masové nasazení vlaků R211 bude možné až příští rok.

6. Jaký je současný výkon linky C v New Yorku?
Současný výkon na lince C je pouze 69 %, což je o deset procentních bodů pod průměrem celého systému.

7. Jaké jsou plány na vylepšení linky C v New Yorku?
Plány na zlepšení a modernizaci linky C zahrnují také změny v signalizaci, které povedou ke zvýšení výkonu vlaků.

Definice:

– Open gangways: Otevřené spoje mezi vagóny vlaku, které umožňují cestujícím volně se pohybovat a přecházet mezi vagóny.

Svázání:

Oficiální webová stránka MTA (Metropolitan Transportation Authority) má další informace o provozu vlaků a dopravním systému v New Yorku.