Nové vozy Ferrari budou doručovány až v roce 2026

Tento týden je pro Ferrari značně událostí nabitý. Italská sportovní automobilka podepsala smlouvu s Lewisem Hamiltonem na místo v týmu Formule 1, čímž nahradil Carlose Sainze. Kromě toho automobilka Ferrari také oznámila několik novinek týkajících se silničních vozidel a zveřejnila prodejní čísla za rok 2023.

Ferrari tvrdí, že loňský rok prodalo po celém světě 13 663 aut, což představuje nárůst o tři procenta oproti roku 2022. Automobilka upozorňuje, že za všechny současné modely v jejím portfoliu existuje silná poptávka. Poptávka je tak vysoká, že všechny sportovní vozy tohoto značky jsou vyprodané až do roku 2025. To znamená, že Ferrari nebude doručovat žádný vůz až do roku 2026, kdy budou odeslány objednávky, které jsou nyní přijímány.

Italská značka dále oznámila, že v roce 2024 plánuje uvést tři nové modely, navzdory velkému množství objednávek, které přicházejí. Exotická sportovní automobilka zatím zůstává zavřená ohledně svých očekávání na rok 2024. S rostoucí poptávkou po sportovnějších a luxusnějších vozech po celém světě však můžeme očekávat, že Ferrari letos dosáhne ještě větších prodejních čísel.

Ferrari připravuje tři nové modely v roce 2024

Ferrari se chystá uvést na trh tři nové vozy v roce 2024. Jeden z nich by mohl být nástupcem modelu LaFerrari, který má interně kódové označení F250. Zajímavostí je, že poprvé od modelu F40 se spekuluje, že Ferrari nebude používat motor V12.

Připravovaný sportovní vůz od Ferrari by mohl využívat downsizovaný turbomotor V6, který bude spojen s plug-in hybridní technologií. Tento turbomotor V6 bude odvozený z modelů 296 GTB, 29 GT3 a 499P endurance race car. Ferrari plánuje vyrobit celkem tři verze tohoto nového modelu, z toho 599 kupé a 199 kabrioletů. Dále bude nabízeno 30 jednotek extrémního modelu XX. Celková produkce tohoto sportovního vozu by tak činila 828 vozů. Očekává se, že kupé bude odhaleno za několik měsíců a jeho výroba začne koncem roku 2024. Model XX by se měl dostat na montážní linku v roce 2027 a kabriolet v roce 2028.

Další nový model, který by měl být uveden v roce 2024, je náhrada za Ferrari 812 Superfast. Automobilka Ferrari již několik měsíců testuje nový prototyp, který je zatím skrytý pod měřítkem modelu Roma. Očekává se, že tento prototyp bude poháněn atmosférickým motorem V12, který sice nemá tak vysoký výkon jako motor s přeplňováním V8, ale nabízí více emocí.

Třetím možným novým modelem je nová verze icony odvozené od modelu Purosangue SUV. Může se jednat i o jedinečný model na zakázku. Nevěřte však, že by se jednalo o dlouho slibované elektrické vozidlo od Ferrari, protože první elektrický vůz této značky je plánován na rok 2025.

Frequently Asked Questions:

1. Kolik aut Ferrari prodalo za rok 2023?
Ferrari prodalo za rok 2023 po celém světě 13 663 aut.

2. Kdy bude Ferrari doručovat objednané vozy?
Ferrari nebude doručovat žádný vůz až do roku 2026, kdy budou odeslány objednávky, které jsou nyní přijímány.

3. Kolik nových modelů Ferrari plánuje uvést v roce 2024?
Ferrari plánuje uvést tři nové modely v roce 2024.

4. Jaký motor bude použit v novém modelu F250?
Spekuluje se, že Ferrari nebude používat motor V12, ale downsizovaný turbomotor V6 spojený s plug-in hybridní technologií.

5. Kdy se očekává odhalení nového kupé modelu a kdy začne jeho výroba?
Očekává se, že odhalení nového kupé modelu proběhne za několik měsíců a výroba začne koncem roku 2024.

6. Jaký motor bude použit v náhradě za Ferrari 812 Superfast?
Očekává se, že náhrada za Ferrari 812 Superfast bude poháněna atmosférickým motorem V12.

7. Kdy je plánován první elektrický vůz od Ferrari?
První elektrický vůz od Ferrari je plánován na rok 2025.

Definitions:

1. Silniční vozidla – automobily určené pro použití na veřejných silnicích.
2. Poptávka – množství zájmu nebo přání lidí po určitém produktu.
3. Objednávky – žádosti o určitý produkt nebo službu.
4. Kupé – typ automobilu s pevnou střechou, dvěma dveřmi a malým prostorem pro osoby na zadních sedadlech.
5. Kabriolet – typ automobilu s otevírací střechou, která se může skládat nebo se odebírat.
6. Montážní linka – sériové postavení pracovišť a strojů na výrobu automobilů.
7. SUV – sportovní užitkové vozidlo, typ automobilu vyšší stavby s robustním vzhledem.

Suggested related links:
Oficiální webová stránka Ferrari
Ferrari Store