Novinky od Ferrari: Hamilton přichází, nové modely a odměny zaměstnancům

Aktuální velkou zprávou pro fanoušky Ferrari je, že Lewis Hamilton podepsal víceletou smlouvu s týmem Formule 1 a nahradí tak od roku 2025 Carlose Sainze. Hamilton se připojí k Charlesi Leclercovi, který nedávno prodloužil svou smlouvu “po sezóně 2024”. Tento týden je také významný pro divizi silničních vozidel, přičemž během konferenčního hovoru po zveřejnění výsledků prodeje za rok 2023 bylo oznámeno několik novinek. Značka s oslíčkem loni prodala 13 663 vozidel, což představuje tříprocentní nárůst oproti roku 2022. Poptávka je tak silná, že všechny současné modely jsou vyprodány až do roku 2025, což znamená, že nově objednaná vozidla nebudou dodána nejdříve v roce 2026. Přestože je správa velkého množství objednávek výzvou, Ferrari má v plánu v tomto roce uvést tři nové modely.

Italská automobilová značka zůstává tradičně zdrženlivá, co se týče toho, co uvidíme v roce 2024, ale máme nějaké nápady. Pravděpodobně nový hypercar vyjde někdy v následujících 11 měsících. Na špionážních fotografiích prototypu s produkční karoserií je vidět nástupce modelu LaFerrari. Interně je známý pod kódovým označením “F250”. Poprvé od modelu F40 je pravděpodobné, že Maranello nesáhne po dvanáctiválcovém motoru V12. Zprávy tvrdí, že nový hypercar se zmenší a dostane plug-in hybridní twin-turbo V6 odvozený z modelů 296 GTB, 296 GT3 a závodního vozu 499P. Ferrari plánuje vyrobit 599 kupé, 199 kabrioletů a 30 příkladů extrémně odlehčeného modelu XX, celkem by tak mělo být vyrobeno 828 vozidel. Letos uvidíme pravděpodobně pouze kupé, jehož výroba je naplánována na konec roku 2024. Model XX by se měl dostat na linku až v roce 2027, zatímco kabriolet by měl přijít v roce 2028. Podle člena italského fóra Auto Pareri by měly být poslední vozy sestaveny v roce 2030.

Další automobil, který se pravděpodobně letos představí, je náhradou za model 812 Superfast. Byl několikrát zachycen při testování s karoserií od modelu Roma a je téměř jisté, že bude mít atmosférický dvanáctiválec. Ferrari loni připustilo, že přeplňovaný osmiválec je výkonnější než atmosférický dvanáctiválec, ale společnost si myslí, že ten druhý je emocionálnější. V květnu 2021 společnost slíbila ještě výkonnější dvanáctiválcový motor, který překonává 830 koňských sil dostupných v modelech 812 Superfast a Daytona SP3.

Třetí auto, které se má představit, zatím není jasné. Některé možnosti, které se nabízejí, zahrnují nový model Icona, derivát SUV Purosangue nebo jedinečný vůz. Nebude to již dlouho slibované elektrické vozidlo, protože první elektrické Ferrari se očekává až v roce 2025. Mezitím bude nová budova, kde bude vůz bez emisí vyráběn, slavnostně otevřena letos. Během konferenčního hovoru s analytiky CEO Ferrari Benedetto Vigna uvedl, že zaměstnanci budou odměněni odhadovaným bonusem ve výši 13 500 eur (asi 14 700 USD) po rekordním roce 2023.

Otázky a odpovědi (FAQs) na základě hlavních témat a informací, které jsou uvedeny v článku:

1. Kdo nahradí Carlose Sainze v týmu Formule 1 od roku 2025?
Lewis Hamilton podepsal víceletou smlouvu s týmem Formule 1 a nahradí tak od roku 2025 Carlose Sainze.

2. Jaký je nárůst prodeje vozidel značky Ferrari v roce 2023 ve srovnání s rokem 2022?
Prodej vozidel značky Ferrari v roce 2023 vzrostl o 3% ve srovnání s rokem 2022.

3. Jsou všechny současné modely Ferrari vyprodány?
Ano, všechny současné modely Ferrari jsou vyprodány až do roku 2025.

4. Kdy budou nově objednaná vozidla Ferrari dodána?
Nově objednaná vozidla Ferrari nebudou dodána nejdříve v roce 2026.

5. Kolik nových modelů Ferrari plánuje uvést v tomto roce?
Ferrari plánuje uvést tři nové modely v tomto roce.

6. Jaký je kódový název nového hypercaru od Ferrari?
Kódový název nového hypercaru od Ferrari je “F250”.

7. Jaký typ motoru se očekává u nového hypercaru od Ferrari?
Nový hypercar od Ferrari se pravděpodobně dostane plug-in hybridní twin-turbo V6 odvozený z jiných modelů Ferrari.

8. Jaké další nové modely Ferrari se mohou představit?
Ferrari plánuje představit náhradu za model 812 Superfast a další auto, které zatím není jasné, zda bude novým modelem Icona, derivátem SUV Purosangue nebo jedinečným vozem.

9. Kdy se očekává první elektrické vozidlo od Ferrari?
První elektrické vozidlo od Ferrari se očekává až v roce 2025.

10. Jaký je odhadovaný bonus pro zaměstnance Ferrari za rok 2023?
Zaměstnanci Ferrari budou odměněni odhadovaným bonusem ve výši 13 500 eur (asi 14 700 USD) za rekordní rok 2023.

Další informace a odkazy k hlavnímu webu Ferrari:

Ferrari: Oficiální webová stránka značky Ferrari.
News: Sekce novinek na webu Ferrari.
Models: Informace o různých modelech Ferrari.
Corporate: Informace o společnosti Ferrari.