Nový zákon má za cíl předcházet úmrtím dětí v horkých autech

TALLAHASSEE, Fla. — Je to malý krok, ale doufají, že to zachrání životy. Zákonodárci tento týden posunuli návrh zákonů označující duben jako “Měsíc prevence smrti dětí v horkých autech”. Návrh projel své poslední dvě výbory ve čtvrtek a nyní je připraven k hlasování na plenární schůzi obou komor.

Nápad nazvaný “Zákon Ariyi” je pojmenován po desetiměsíční Ariyi Paige z okresu Baker County, která zemřela na úpal loni. Úředníci řekli, že chůva nechala dítě v nefunkčním vozidle po dobu více než pěti hodin. Teploty uvnitř SUV přesáhly 130 stupňů.

Pokud guvernér Ron DeSantis podepíše “Zákon Ariyi”, politika by povzbuzovala místní vlády a státní agentury k pořádání akcí a osvětových kampaní o úmrtích dětí v horkých autech během dubna. Témata by se zaměřovala na bezpečnost, možné trestní sankce a sílu svědků, kteří mohou pomoci.

Babička Ariyi, Pamela Paigeová, doufala, že změna přijde. “Byla taková roztomilá miminka,” řekla Paigeová. “Byla jen opomenuta. Tento zákon – nevrátí Ariyu zpět, ale zajistí, že už nikdy nebude zapomenuta.”

Obě verze zákona Sněmovny i Senátu prošly svými výbory jednomyslnou podporou. Je to pevný signál, že zákonodárce zamíří na stole guvernéra v nadcházejících týdnech. Jeho podpis by zajistil okamžitou účinnost jeho ustanovení.

“Lidé to stále dělají,” řekla Paigeová. “Musí vědět o nebezpečí nechávání dětí bez dozoru v automobilech – trestních sankcích spojených s tím. Prostě něco – něco, co by mohlo odstrašit další případy této tragedie.”

Frequently Asked Questions o Měsíci prevence smrti dětí v horkých autech:

1. Co je návrh “Zákon Ariyi”?
Návrh “Zákon Ariyi” je pojmenován po desetiměsíční Ariyi Paige, která zemřela na úpal v horkém autě. Návrh zákonů by označoval duben jako “Měsíc prevence smrti dětí v horkých autech” a povzbuzoval místní vlády a státní agentury k pořádání osvětových kampaní o tomto tématu.

2. Jaká je motivace za přijetím tohoto zákona?
Motivací za přijetím tohoto zákona je prevence úmrtí dětí v horkých autech. Cílem je informovat lidi o nebezpečí nechávání dětí bez dozoru v automobilech a zvýšit povědomí o možných trestech spojených s touto nebezpečnou praxí.

3. Jaký je vztah k případu Ariyi Paige?
Návrh zákona je pojmenován po Ariyi Paige, která zemřela na úpal v horkém autě. Její babička, Pamela Paigeová, doufá, že změna zákonů zajistí, že se tato tragédie nebude opakovat.

4. Jaký by byl význam podpisu guvernéra Ronem DeSantisem?
Podpis guvernéra Ronem DeSantisem by zajistil okamžitou účinnost ustanovení zákona. To by umožnilo pořádání osvětových kampaní a akcí zaměřených na prevenci úmrtí dětí v horkých autech.

5. Jaké jsou hlavní témata osvětových kampaní?
Osvětové kampaně by se zaměřovaly na bezpečnost, možné trestní sankce a sílu svědků, kteří mohou pomoci v případě nebezpečí dětí v horkých autech.

Pro více informací navštivte oficiální webovou stránku související organizace nebo iniciativy:
kidsandcars.org (KidsAndCars.org)