NYC Subway Unveils Open Gangway Cars, Revolutionizing Commuting Experience

Vláda Kathy Hochulové na městském metru v New Yorku má nové vozy se otevřenou uličkou. Guvernérka Kathy Hochulová se ve čtvrtek zúčastnila slavnostní jízdy vozu se otevřenou uličkou na lince C mezi čtvrtěmi Washington Heights a East New York. Tento vůz představuje první vozidlo s otevřenou uličkou, které bylo v moderní historii používáno ve Spojených státech a které již funguje v hlavních evropských a asijských městech.

Nové vozy R211T s otevřenou uličkou mají přesuvné stěny, které spojují celý vlak a umožňují cestujícím snadné přecházení z jednoho vozu do druhého. Toto řešení pomáhá snížit přeplněnost a řeší problém nebezpečného přeskakování mezi vozy.

Komorní vozy s otevřenou uličkou jsou součástí větší zakázky na 60stopé konvenční vozy R211A, které mají již tradiční řešení uliček.

Všechny vozy R211 mají dveře o šířce 58 palců, tedy o osm palců širší než stávající dveře. Širší dveře mají za cíl urychlit nástup a snížit dobu strávenou vlakem na stanici při výstupu a nástupu cestujících.

“Flotila R211 je perfektním propojením naší snahy o rychlejší, čistší a bezpečnější službu v New York City Transit,” řekl Richard Davey, prezident společnosti NYC Transit. “Zvenku budou vypadat jako běžné vozy, ale uvnitř se skrývá něco nového. Širší dveře pomáhají cestujícím rychlejšímu nástupu a věříme, že vozy se otevřenou uličkou ještě více usnadní nalezení volného místa.”

Nové vozy také nabízejí digitální displeje s aktuálními informacemi o provozu, jasnější osvětlení a lepší informační prvky. Vozidla také využívají novou komunikační technologii založenou na signálech MTA, která umožňuje provoz více vlaků s menším rozestupem.

Nové vozy R211 jsou také vybaveny bezpečnostními kamerami, které se přidávají k již existujícím tisíci kamerám ve vlacích metra. Podle MTA by měla být celá flotila vybavena kamerami do roku 2025.

“Newyorské metro je životní tepnou města a díky rekordnímu investování budeme zajišťovat jeho bezpečnost, efektivitu a úspěšnost,” uvedla Hochulová. “Nové vozy, přidání bezpečnostních kamer a spolehlivější služby udělají z metra ještě lepší dopravní prostředek na desetiletí.”

V roce 2018 oznámila společnost MTA smlouvu s firmou Kawasaki Rail Car, Inc. na výrobu 535 vozů R211. Kvůli zpožděním způsobeným pandemií dorazila první flotila nových vozů k testování v červenci 2021. V říjnu 2022 schválila správní rada MTA objednávku dalších 640 vozů R211, celkem tedy bude v provozu 1175 vozů. Druhá série nových vozů by měla být doručena na začátku roku 2025.

V říjnu 2023 museli téměř všechny vlaky R211 metra vyjmout z provozu kvůli poruchám převodových skříní, které způsobily, že se kola vozů blokovala, otírala o koleje a zplošťovala. O problému informoval server Gothamist. Vlaky byly po opravě opět uvedeny do provozu několik týdnů poté.

Často kladené otázky (FAQ) na základě hlavních témat a informací prezentovaných v článku:

1. Jakým způsobem se liší nové vozy R211T s otevřenou uličkou od tradičních vozů R211A?
2. Jaký je účel širších dveří na nových vozech R211?
3. Jaké další vylepšení a funkce nabízejí nové vozy R211?
4. Kolik vozů R211 bude celkem ve flotile metra v New Yorku?
5. Jaký byl důvod vyřazení vlaků R211 z provozu v říjnu 2023?

Definice klíčových pojmů:

1. Vůz se otevřenou uličkou: Vůz metra, který je vybaven přesuvnými stěnami, které umožňují cestujícím snadnější přecházení mezi vozy.
2. Dvoře R211: Dveře na vozech metra R211, které mají šířku 58 palců a jsou o osm palců širší než stávající dveře.
3. Flotila: Skupina vozů/met, která je v provozu.
4. Bezpečnostní kamery: Kamery umístěné ve vozech metra, které slouží k zajištění bezpečnosti cestujících.

Sugerované související odkazy na hlavní doménu (ne podstránky):
mta.info – Oficiální webová stránka MTA (Metropolitan Transportation Authority) obsahující informace o dopravě v New Yorku.
Manhattan Community Board 12 – Webová stránka Manhattan Community Board 12, která poskytuje místní informace a aktuality o oblastech Washington Heights a East New York.
MTA Schedules – Webová stránka MTA obsahující jízdní řády metra v New Yorku.
NYC Transit – Oficiální webová stránka NYC Transit, která poskytuje informace o veřejné dopravě v New Yorku.

Pro více informací si můžete přečíst: Článek na mta.info.