Okruzni festival historickych vozidel a muziky zduraznuje umeni automobiloveho remesla

Okruzni festival historickych vozidel a muziky je umenim, pokud se zeptate Jonathana Frahma. Ale nejedna se o klasicky festivall. Jedna se o umeni automobilu, nebo spise o umeni upravovat a stavet vlastni automobily.

“Lide obvykle neberou auto jako formu umeni a tento festival poukazuje na podceňovanou formu umeni, ktera je velmi rozsirena v Arizone”, uvedl Frahm, marketingovy a eventovy manager Southern Arizona Arts & Cultural Alliance, organizatorem festivalu.

Festival poukazuje na kluby historickych vozidel, ktere provozuji svoji cinnost desetileti v Arizone. Vozidla jsou starostlive udrzovana jejich majiteli, precizne vycistena a vystavovana. Uzivatele najdou na 10. vyroci znacny pocet vozidel, zastupujicich rozmanite styly od muscle caru po klasiky sahajici az do 30. let minuleho stoleti. Vice nez 150 starosveci a moderni aut bude na miste s mnoha unikatnimi upravami. Vozidla budou hodnocena mistnim oddelenim National Corvette Restorers Society. Ceny – vcetne nejlepsiho zobrazeni, nejlepsiho interieru, nejlepsiho lakyrnictvi, nejlepsiho motoru a nejlepsi prezentace – jsou rucne vyrobeny mistnim umelcem Johnem Benedictem.

Okruzni festival historickych vozidel a muziky však neni jenom o autech. “Jako umelecka organizace je jednou z naseho hlavniho poslanim prilozit dulezitosti na vsechny umelecke formy. Pro nas to bylo prirozene rozsireni nase prace, to co delame pro propagaci umelcu a hudebniku”, uvedl Frahm.

Kulinarstvi bude reprezentovano prostrednictvim stanku BBQ, kde naleznete Dante’s Fire, Fork & Fire a Greater Faith Word Church Intl. Hudebni doprovod zajištuji lokalni skupiny Znora, Miss Olivia and the Interlopers a The Porch Rockers. Znora, inspirovana Steviem Rayem Vaughanem, nedavno získala 1. misto na Alice Cooper’s Proof is in the Pudding Music and Dance Competition.

Posledni vystoupeni se uskutecni s tradicnim bluesovym bandem The Porch Rockers z Tucsonu, ktery zachycuje zvuky chicagskeho a jizniho delty.

Nadacni organizace SAACA usporadava po celý rok ruzne festivaly, jejichz vykonnem auctorem jsou mistni umelci a hudebnici. Kazde podobne akce pronajima vice nez 150 prodejcu. Festivaly odkryvaji kulinarstvi, umeni a hudebni talenty. Take reprezentuji mistnich umelcu prostrednictvim umelerskych programov, spolupraci a Catalyst Creative Collective.

Catalyst Creative Collective je komunitou zalozenym kreativnim prostor, ktery poskytuje moznost prezentace pro Oro Valley a spolupracuje s partnerstvim od Southern Arizona Symphony Orchestra az po Waters Center for Systems Thinking. Okruzni festival historickych vozidel a muziky je jednim ze svych festivalových perlesov a nejpopulárnejsich akci. “Kdyz se rekne autosalon, spolu s nim se vetsinou dejí barbecue a blues, takze bychom toto trio chteli i nadale podporovat”, rekl Frahm.

Okruzni festival historickych vozidel a muziky
KDY: Sobota 10. unora, od 10:00 do 15:00
KDE: Oro Valley Marketplace, 12155 N. Oracle Road, Oro Valley
CENA: 5 dolarů, slevy pro veterany, vojaky a slozky veřejne bezpecnosti s prukazem; zdarma pro deti mladsich 10 let
INFO: www.saaca.org

Časté dotazy o Okružním festivalu historických vozidel a hudby

1. O co se jedná u Okružního festivalu historických vozidel a hudby?
Okružní festival historických vozidel a hudby je uměleckou událostí, která se zaměřuje na umění úpravy a stavby vlastních automobilů. Festival představuje kluby historických vozidel, které se v Arizoně věnují provozu a údržbě starých vozidel. Na festivalu budou vystavena mnohá unikátně upravená vozidla z různých stylů, od muscle carů po klasické vozy z minulého století.

2. Kdo je organizátorem festivalu?
Festival je organizován Southern Arizona Arts & Cultural Alliance, která je uměleckou organizací v Arizoně.

3. Jaký je hlavní cíl festivalu?
Hlavním cílem festivalu je ukázat, že auto může být formou umění a přilákat pozornost k podceňovanému uměleckému oboru úpravy vozidel.

4. Jaké jsou další elementy festivalu?
Kromě historických vozidel je na festivalu také zastoupena kulinaristika, kterou představují různé stánky s BBQ jídly. Dále jsou zde také hudební vystoupení místních skupin.

5. Kdy a kde se festival koná?
Okružní festival historických vozidel a hudby se koná v sobotu 10. února od 10:00 do 15:00 na adrese Oro Valley Marketplace, 12155 N. Oracle Road, Oro Valley.

6. Jaká je vstupné na festival?
Vstupné na festival je 5 dolarů, slevy jsou poskytovány veteránům, vojákům a příslušníkům veřejné bezpečnosti s příslušným průkazem. Děti do 10 let mají vstup zdarma.

Definice klíčových pojmů a odborných termínů:
– Okružní festival historických vozidel a hudby: umělecká událost zaměřená na úpravu a stavbu vlastních historických vozidel
– Umění automobilu: vnímání auta jako formy umění
– Muscle car: sportovní automobil s výkonným motorem
– Upravená vozidla: vozidla s modifikacemi nebo vylepšeními na designu nebo technice
– National Corvette Restorers Society: organizace specializující se na obnovu a údržbu vozidel Corvette
– Kulinarství: umění vaření a přípravy jídel
– Stevie Ray Vaughan: americký bluesový kytarista
– Alice Cooper’s Proof is in the Pudding Music and Dance Competition: soutěž v hudbě a tanci organizovaná Alice Cooperem
– Bluesový band: hudební skupina hrající blues
– Catalyst Creative Collective: komunita umělců a hudebníků spolupracující na uměleckých programech
– Oro Valley: město v Arizoně, kde se festival koná

Doporučené související odkazy:
Oficiální webová stránka Southern Arizona Arts & Cultural Alliance