Pár z Brooklynu se snaží vypořádat se s New Yorkem ohledně jejich auta poškozeného během policejního pronásledování

Pár z Brooklynu se ocitl ve složité situaci poté, co jejich auto bylo zničeno během policejního pronásledování v New Yorku. Přestože to vypadá, že k poškození auta došlo v důsledku chyby policie, město odmítá nést odpovědnost za vzniklou škodu. Pár, jmenovitě Adam a Elizabeth Rizer, bojuje s městem, aby byli finančně kompenzováni za svou ztrátu.

Dne 10. listopadu kolem 22:30 hodin pronásledovala civilní policejní vozidlo podezřelý kradený automobil na ulici Central Avenue v Bushwicku. Podle dostupného monitorovacího videa se policejní vozidlo s blikajícími světly vjelo na křižovatku, kde narazilo do jednoho auta a poté do vozidla Rizerových – 2021 Jeepu, který byl zaparkovaný před jejich bytem na Central Avenue. Na fotografiích je vidět, jak policejní vozidlo těsně tlačí proti šedému Jeepu Renegadeův Rizerových.

Když se Rizerovi obrátili na město s žádostí o zaplacení škody na autě, byli jim sděleno, že musí podat žalobu u kontrolního úřadu a zaplatit si vlastního inspektora, který by prohlédl vozidlo v autoservisu. Rizerovi zaplatili téměř 200 dolarů za inspektora, který potvrdil, že je automobil zcela zničený.

Pojištění auta Rizerových nekryje škody, protože měli pouze povinné ručení, nikoliv pojištění kolize. Rizer uvedl, že pár několik měsíců před nehodou přešel na povinné ručení, protože si již nemohl dovolit platit pojištění kolize.

Policie poskytla Rizerovým zprávu, ve které je uvedeno, že civilní policejní vozidlo narazilo do jejich auta. Ve zprávě se policejní vozidlo označuje jako Vozidlo 1, auto, které do něj narazilo, jako Vozidlo 2, a vozidlo Rizerových jako Vozidlo 3. Z racportu vyplývá, že “během sledování možného krádeže vozidla došlo ke střetu Vozidla 1 s Vozidlem 2. Vozidlo 1 následně narazilo do Vozidel 3 a 4.” Vozidlo 4 bylo také zaparkované na ulici Central Avenue.

Po několika týdnech jednání s kontrolním úřadem města, předložení monitorovacího videa, fotografií a videí ukazujících policejní vozidlo zablokované v jejich autě a zprávy policie NYPD bylo páru oznámeno, že jim město nezaplatí škodu na autě, protože město nenese “právní odpovědnost”. Ve svém dopise z 24. ledna město páru oznámilo: “Na základě vaší žádosti o náhradu vám tímto sdělujeme, že naše vyšetřování ukazuje na možnou zodpovědnost třetí strany za váš ztrátu nebo zranění.” Dopis poté odkazuje Rizerovy na společnost Hertz LLC.

Elizabeth Rizerová se obrátila na kontrolní úřad města s dotazem na třetí stranu a na zdůvodnění odkazování na Hertz. Úředník odpověděl: “Ve zprávě policie je jako strana zodpovědná za narazění na vaše vozidlo uvedena společnost Hertz.” Podle zprávy od policie NYPD, kterou Rizers získali, bylo vozidlo 2 – auto, které civilní policejní vozidlo narazilo – pronajaté u společnosti Hertz. Nicméně ve zprávě se nezmiňuje, že by toto vozidlo – Vozidlo 2 – narazilo do vozidla Rizersů. Jediné vozidlo, které je uvedeno jako narazivší do Rizersova auta, je Vozidlo 1 – policejní vůz.

“Město tvrdí, že se to nestalo, ale přitom se to stalo,” uvedl Adam Rizer. “Je to neuvěřitelné.”

Město také odmítá zaplatit Rizerovým 200 dolarů za odtah jejich auta, který provedla NYPD, a 2 787 dolarů, které Rizerovi dluží autoservisu za úschovu jejich auta. “Tyto náklady nás ničí,” uvedla Elizabeth Rizerová. “Vyčerpali nás.”

Kromě těchto nákladů Rizerovi utratili peníze za půjčování aut a jízdy Uberem na lékařské prohlídky, návštěvy obchodu a rodiny v Connecticutu.

Eyewitness News se obrátil na kontrolní úřad ohledně žádosti Rizerových, ale úřad uvedl, že nemůže komentovat žádosti vznášené proti městu. Reportérka Kristin Thorneová z Eyewitness News požádala také o rozhovor s kontrolorem Bradem Landerem ohledně žádosti Rizerových, ale jeho úřad tuto žádost odmítl.

FAQ:

1. Proč pár z Brooklynu bojuje s městem?

Pár bojuje s městem, protože jejich auto bylo zničeno během policejního pronásledování a město odmítá nést odpovědnost za vzniklou škodu.

2. Jaké důkazy předložili Rizerovi?

Rizerovi předložili monitorovací video, fotografie a videa, které ukazují zasažené policejní vozidlo v jejich autě, a zprávu policie NYPD.

3. Proč město odmítá platit škodu na autě?

Město tvrdí, že našlo možnou zodpovědnost třetí strany za ztrátu a odkázalo Rizerovy na společnost Hertz LLC.

4. Jaké další náklady Rizerovi utrpěli?

Kromě škody na autě, Rizerovi museli zaplatit náklady na odtah auta a úschovu u autoservisu, půjčování aut a jízdy Uberem na lékařské prohlídky a návštěvy rodiny.

5. Jaké odpovědi dostali Rizerovi od kontrolního úřadu města?

Kontrolní úřad města uvedl, že jako odpovědná strana za narazění na jejich auto je uvedena společnost Hertz.