Pět teenagerů bylo zadrženo kvůli úniku před policií v ukradeném vozidle ve Vancouveru

Poličtí hodnostáři z kanceláře šerifa Clark County oznámili zatčení pěti teenagerů, kteří byli obviněni z úniku před policií v ukradeném vozidle ve Vancouveru.

Ve středu kolem 19:31 hod. byli zástupci zákona informováni o ukradeném bílém vozidle Hyundai Elantra z roku 2017. Původní majitel a zároveň oběť krádeže automobil sledoval ukradené vozidlo v oblasti Orchard při severovýchodní ulici 117th Avenue ve Vancouveru. Jízda pachatelem pokračovala, dokud jeden z osob v autě na majitele mířil zbraní. Majitel vozidla v této chvíli přestal pronásledovat ukradené vozidlo.

Nakonec se do vyšetřování zapojili zákonové orgány. Během doby od 30 hodin byl Hyundai několikrát spatřen policií, ale pokaždé se mu podařilo uniknout.

Poté, v brzkých ranních hodinách v pátek, byl Hyundai znovu lokalizován v blízkosti ulic Northeast 49th Street a 112th Avenue.

Než se mladiství pachatelé dostali do rukou policejního zadržování, Hyundai se rozjel, řídil nepřiměřeně rychle a pokusil se vyhnout pronásledování jednotkami polcie, pravil hodnotící orgány. Hyundai se nakonec převrhl přes hřeben, který byl nasazen zákonodárci v oblasti Northeast 122th Avenue, přímo severně od ulice Northeast 49th Street. Navzdory tomu auto pokračovalo v jízdě, přičemž na své cestě zanechalo zbytky pneumatik a části vozidla na několika ulicích.

Nakonec vozidlo zpozorovala policie ve Vancouveru, sledovala jej po ulici Northeast 162nd Avenue a ulici Northeast 39th Street, a nakonec se setkala s vozidlem, které spočívalo na předním dvoře něčího domu na bloku ulice Northeast 164th Avenue.

16letý řidič a další čtyři teenageri v autě byli zatčeni. Řidič byl obviněn z držení ukradeného auta, pokusu o únos policie a nebezpečné jízdy. Tři pasažéři – ve věku 17, 14, 14, a 13 let – byli obviněni z druhého stupně odcizení motorového vozidla bez svolení. Všech pět teenagerů bylo převezeno do vězení pro mladistvé. Z kanceláře šerifa bylo také uvedeno, že se jednou ze 14letých a také 13letých osob již dříve bylo nahlášeno, že byly mladistvé vymykající se kontrole.

Často kladené otázky:
1. Kdo byl zatčen ve Vancouveru?
– Bylo zatčeno pět teenagerů, kteří byli obviněni z úniku před policií v ukradeném vozidle.

2. Kdy proběhlo zatčení?
– Zatčení proběhlo ve středu kolem 19:31 hodin.

3. Jaký typ vozidla byl ukraden?
– Jednalo se o bílé vozidlo Hyundai Elantra z roku 2017.

4. Co se stalo, když majitel vozidla sledoval ukradené vozidlo?
– Jedna z osob v autě mířila zbraní na majitele vozidla, což způsobilo, že majitel přestal vozidlo pronásledovat.

5. Kolikrát bylo ukradené vozidlo spatřeno policií během doby od 30 hodin?
– Hyundai byl několikrát spatřen policií, ale vždy se mu podařilo uniknout.

6. Kde byl Hyundai znovu lokalizován?
– Hyundai byl znovu lokalizován v blízkosti ulic Northeast 49th Street a 112th Avenue.

7. Jaký byl průběh pronásledování vozidla policií?
– Pachatelé řídili nepřiměřeně rychle a pokusili se vyhnout pronásledování policií. Nakonec se Hyundai převrhl přes hřeben nasazený zákonodárci v oblasti Northeast 122th Avenue.

8. Kde bylo vozidlo nakonec nalezeno?
– Vozidlo bylo nakonec nalezeno na předním dvoře něčího domu na bloku ulice Northeast 164th Avenue.

9. Které trestné činy byly pachatelům připsány?
– Řidič byl obviněn z držení ukradeného auta, pokusu o únos policie a nebezpečné jízdy. Tři pasažéři byli obviněni z druhého stupně odcizení motorového vozidla bez svolení.

10. Co se stalo s pachateli po zatčení?
– Všech pět teenagerů bylo převezeno do vězení pro mladistvé.

Definice:
– Ukradené vozidlo: Vozidlo, které bylo odcizeno neoprávněnou osobou nebo skupinou.
– Pronásledování: Akce, při které policie sleduje a snaží se zastavit nebo zatknout pachatele nebo podezřelé.
– Držení ukradeného auta: Trestný čin spočívající v držení, vlastnictví nebo používání ukradeného vozidla.
– Únos policie: Trestný čin spočívající v pokusu o zabrání policistům jejich pravomocí nebo unesení policisty proti jejich vůli.
– Odcizení motorového vozidla bez svolení: Trestný čin spočívající v užívání, řízení nebo odcizení vozidla bez souhlasu oprávněné osoby.

Související odkazy:
Webové stránky Kanceláře šerifa Clark County
Webové stránky Clark County