Policie západního Midlands bojuje s nárůstem pouličních závodů

Policejní síly na západě Anglie se potýkají s nárůstem pouličních závodů, při kterých se každý týden setkává více než 200 aut překračujících rychlosti 100 mil za hodinu na rušných silnicích po celém regionu. Tato aktivita přitahuje stovky diváků. Ch Supt Ian Green, který vede opačnou operaci Hercules, která byla zřízena k boji proti tomuto problému, uvedl, že místní obyvatelé se v důsledku konstantního hlučného hluku a nebezpečného řízení ocitli v zoufalství a ve velkém rozčarování. “Když jste tam, jsou to strašidelná místa, protože všichni jedou na plnou rychlost. Dělají 100 km/h v zónách omezené rychlosti na 50 km/h. Ale hodně z toho je o lidech, kteří si to rádi prohlíží, o tomto mentalitě rychle a zběsile. Může sem přijít více než 500 diváků,” řekl.

Předchozí představa, že se pouliční závody účastní pouze typickí “kluci z ulice”, již neplatí. Do těchto akcí se zapojují také ženy a starší profesionálové. “Účastníci se pohybují od mladých nových řidičů až po profesionály, u kterých byste si v jejich běžném životě nikdy nemysleli, že se v noci účastní pouličních závodů,” uvedl Green. “Tyto skupiny mají stovky tisíc sledujících online a budeme pronásledovat diváky, pořadatele, pasažéry i řidiče.”

Přestože policie se snaží omezit používání pouličních závodů, zůstává toto jev “masivním problémem” v Birminghamu. “Pouliční závody způsobují mnoho úmrtí a vážných zranění na našich ulicích a denně způsobují potíže, neštěstí a strach obyvatelům v celém městě,” řekl Mat MacDonald, spolupředseda kampaně Better Streets for Birmingham.

Zatímco policie vytváří vědomostní kurzy pro účastníky pouličních závodů, jejichž cílem je odstrašit ještě předtím, než se dopustí trestného činu, zástupci kampaně se domnívají, že zásadním problémem je nedostatek dostupných zdrojů. “Dlouhodobé propadnutí řidičského oprávnění pro ty, kdo jsou přistiženi v přestupcích, by mělo zásadní dopad na krátkodobé úrovni. Nakonec by však měly být ulice organizovány tak, aby bylo fyzicky nemožné jezdit tímto způsobem,” uvedl Martin Price, spolupředseda kampaně.

Je třeba důrazněji upozornit na bezpečnost a důsledky pouličního závodění, které ohrožuje zdraví a životy lidí. Vytváření vhodných prostředí a vzdělávacích programů může být klíčem k omezení tohoto rizikového chování. Samotná policie nemá dostatečné zdroje k plnému odvrácení tohoto problému, proto je třeba hledat komplexní a dlouhodobá řešení pro bezpečnější a klidnější ulice.

Často kladené otázky:

1. Co jsou to pouliční závody?
2. Které oblasti západní Anglie se potýkají s nárůstem pouličních závodů?
3. Jaký je účinek pouličních závodů na místní obyvatele?
4. Kdo se účastní pouličních závodů?
5. Jaká opatření policie přijímá k omezování pouličních závodů?
6. Jaký je názor kampaně Better Streets for Birmingham na tento problém?
7. Jaký je názor policejního mluvčího na tento problém?
8. Jak může být omezeno nebezpečné chování při pouličním závodění?
9. Jaké jsou doporučení pro zlepšení bezpečnosti na silnicích?

Definice klíčových pojmů a žargonu:

– Pouliční závody: Nelegální závody automobilů, které se konají na veřejných silnicích mimo závodní dráhy.
– Ch Supt: Chief Superintendent (velitel vyššího policejního oddělení).
– Akce Hercules: Operace zřízená k boji proti pouličním závodům.
– Mentalita rychle a zběsile: Nebezpečný a zbrkle rychlý styl řízení vozidla.
– Diváci: Lidé, kteří se účastní pouličních závodů jako diváci.
– Mat MacDonald: Spolupředseda kampaně Better Streets for Birmingham.

Navrhované související odkazy:

1. Birmingham.gov.uk
2. Streetsblog.org
3. World Health Organization