Policisté byli sraženi útěkovým vozem při zatýkání podezřelého z loupeže

Dva policisté z Chicaga jsou v sobotu večer z nemocnice propuštěni poté, co byli sraženi útěkovým vozem při zatýkání podezřelého z loupeže na Near North Side.

Podle policistů podezřelý nejenže do nich narazil, ale také srazil svého údajného spolupachatele, který byl zatýkán.

Zástupce aldermana Brian Hopkins (2. obvod), který zastupuje oblast, uvedl, že podezřelý, který uprchl, se přiblížil na pár centimetrů od vážného zranění policistů a jeho spolupachatele. Nyní je v chodu pátrání po osobě, která je za to odpovědná.

Podle policie se vše stalo krátce před osmou ráno poblíž jezera Lake Shore Drive a ulice East Chicago Avenue ve Streeterville.

Operativní policisté, kteří se v oblasti nacházeli s cílem potlačit kriminalitu po nedávných ozbrojených loupežích a přepadeních na severní straně města, zpozorovali, jak dva podezřelí vloupávají do zaparkovaného plánovacího vozidla v bloku 1500 North State Parkway v čtvrti Gold Coast.

Policie uvedla, že po údajném vloupání sledovali policisté podezřelé auto a zastavili ho na ulici Chicago Avenue a Dusable Lake Shore Drive.

Hopkins uvedl, že zatímco chtěli policisté zatknou řidiče, spolujedoucí podezřelý se dostal za volant a urychleně odjel.

“Při tom, když jeden podezřelý byl zadržován a snažili se ho zatknout, druhý se posunul na místo řidiče a pokusil se odjet, přičemž skončil činem, který zasáhl svého spolupachatele a také oba policisty,” uvedl Hopkins.

Policisté i podezřelý byli zraněni, ale již byli ošetřeni a propuštěni z nemocnice.

Díky kamerám u policistů a na místě pádu bylo vše zachyceno.

“Jsem rád, že jsme loni na rohu Dusable Lake Shore Drive a ulice Chicago Avenue nainstalovali kameru, a ukázalo se, že je nezbytná k získání videa tohoto incidentu,” řekl Hopkins.

Hopkins uvedl, že podezřelý, který je v rukou policie, má rozsáhlý trestní rejstřík, včetně několika odsouzení za zločiny. Po sobotním údajném zločinu uvedl alderman, že muž byl obviněn z krádeže vozidel a těžkého trestného činu baterie na policistu za odpor (zatýkání).

Podle Hopkinse podezřelí údajně použili ukradené vozidlo při sobotním zločinu. Vozidlo bylo později objeveno poblíž ulice 51st Street.

“Co bych chtěl zdůraznit obyvatelům této komunity je, že tito policisté vykonávali svou práci a snažili se přivést násilné a nebezpečné pachatele před soud, ale dnes byli zraněni,” uvedl Hopkins.

Hopkins sdělil, že detektivové mají stopy o totožnosti podezřelého, který unikl.

Často kladené otázky:

1. Co se stalo večer v Chicagu?
Dva policisté z Chicaga byli večer sraženi útěkovým vozem při zatýkání podezřelého z loupeže na Near North Side.

2. Kde se to stalo?
Incident se stalo poblíž jezera Lake Shore Drive a ulice East Chicago Avenue ve čtvrti Streeterville.

3. Kdo byl sražený?
Policisté byli sraženi podezřelým, který byl zatýkán. Tento podezřelý také srazil svého spolupachatele.

4. Jak se incident stal?
Policisté zpozorovali dva podezřelé, kteří se vloupávali do vozidla. Sledovali je a zastavili jejich auto na ulici Chicago Avenue a Dusable Lake Shore Drive. Podezřelý se však dostal za volant a snažil se ujet. Při tomto pokusu srazil svého spolupachatele a také oba policisty.

5. Jaké jsou zranění?
Policisté i podezřelý byli zraněni, ale již byli ošetřeni a propuštěni z nemocnice.

6. Co se stalo s podezřelým?
Podezřelý, který unikl, je stále hledán policií.

7. Jaké jsou informace o podezřelém?
Podle zástupce aldermana má podezřelý rozsáhlý trestní rejstřík, včetně odsouzení za zločiny. Byl obviněn z krádeže vozidel a těžkého trestného činu baterie na policistu za odpor.

8. Jaký byl záznam incidentu?
Díky policejním kamerám bylo vše zachyceno.

9. Kde bylo nalezeno ukradené vozidlo?
Ukradené vozidlo bylo později objeveno poblíž ulice 51st Street.