Šokující nová podvodná praktika: Skryté závady u ojetých vozidel

Doposud ukrytá a nedosažitelná nepoctivost při prodeji použitých vozidel je zde opět. Mechanici odhalili nový podvod, který vám může prodat ojetý citron a vy o tom ani nebudete vědět.Při koupi ojetého vozu se spoléháme na kontrolky na palubní desce, které by nás měly varovat před problémy s motorem nebo airbagy. Co když jsou však tyto kontrolky skryté nebo zakryté předtím, než si auto koupíte?Na to přišli někteří mechanici poté, co řidiči přivedli vozy, které si koupili od soukromých prodejců online.Mechanici z autoservisu Kim v Glenview tvrdí, že jejich zákazníci přivážejí vozidla, u kterých je elektrická páska umístěná pod palubní deskou, zakrývající kontrolky před prodejem.Po odstranění pásky a opětovném umístění palubní desky jsou tyto kontrolky opět viditelné.Mechanik a spolumajitel Mohammed Mhawish uvedl, že zákazníci, kteří si u něj nevědomky kupují taková vozidla, jezdí s vozy, u kterých je něco špatně. Musí je tam tedy opravit.”Vozidlo přivezou do servisu, protože s ním není něco v pořádku. Cítí, že s autem něco není v pořádku, tak ho musí opravit,” konstatoval.Místo citací o podvodech byl dán popisný souhrn tohoto podvodu s tím, že tomuto problému čelí i různé druhy palubních desek.Mhawish používá skener na motoru, který mu ukáže, že je něco špatně, i když nemůže vidět kontrolky na palubní desce.”Tento skener mi přesně ukáže, jaký je problém,” řekl.Servisní technici ukázali, jak podvodníci zakrývají tyto kontrolky na palubní desce pomocí jiné palubní desky. Horní část je zvednuta a pásku nalepí na kontrolku pod ní.”Takových případů vidíme čím dál častěji a obvykle souvisí s neregistrovanými prodejci,” uvedl Elmer Garza, ředitel Illinoiské policie pod správou sekretariátu státu.I podle Grazy, představuje několik opatření, která lze přijmout před nákupem, aby se zabránilo tomuto na vzestupu se podvodnýmu triku.Prvním opatřením je pořídit si vlastní auto skener, který se připojí pod palubní desku. Tento nástroj zajišťuje, že výstrahy na palubní desce jsou přesné. Garza řekl, že si ho může pořídit kdokoli za cca 25 dolarů. Druhým způsobem, jak se chránit před podvody s auty, je získat záznam Carfax nebo Auto Check, který ověří ujeté kilometry a historii mechanických problémů. Nezapomeňte porovnat VIN uvedený v dokladech s VIN na vozidle. Nejjednodušším opatřením, které mohou zákazníci přijmout, je věnovat pozornost při startu vozu.”Při otočení klíčkem v zapalování, ne zapnutím motoru, musíte mít rozsvícené všechny kontrolky na palubní desce, OK? Všechny kontrolky,” řekl Mhawish. “Jakmile spustíte motor, samy zmizí.” Měli byste také nechat vozidlo zkontrolovat mechanikem před koupí. Tato investice se vám může v budoucnosti vyplatit tisíckrát. Nakonec byste také měli vždy požadovat od soukromého prodejce kopii jeho jednací, abyste mohli podvodného prodejce vystopovat.

Následující článek popisuje nový podvod, který souvisí s prodejem ojetých vozidel a který může zákazníci při koupi auta překvapit. Mechanici zjišťují, že někteří podvodníci používají elektrickou pásku na palubní desce vozidla, která zakrývá kontrolky a skrývá problémy s vozem. Po odstranění pásky jsou kontrolky zase viditelné a zákazníci si uvědomují, že s autem není něco v pořádku.

Opatření, která lze přijmout před nákupem ojetého vozidla, zahrnují pořízení vlastního auto skeneru, který se připojí pod palubní desku a zobrazuje přesné výstrahy na kontrolkách. Je důležité zkontrolovat ujeté kilometry a historii mechanických problémů prostřednictvím záznamu Carfax nebo Auto Check a porovnat VIN uvedený v dokladech s VIN na vozidle. Dále je doporučeno věnovat pozornost při startu vozu, kdy by měly být všechny kontrolky na palubní desce rozsvícené. Je také vhodné nechat vozidlo zkontrolovat mechanikem před koupí. A pokud si vozidlo kupujete od soukromého prodejce, je žádoucí získat kopii jeho jednacího protokolu.

Pro další informace a související téma o prodeji ojetých vozidel doporučuji následující odkazy:
Prajete.si
AutoDiagnostikaHardware.cz
Carfax.com