Tesla recalluje přes 2 miliony vozidel kvůli vadnému zobrazení varovných indikátorů na palubní desce

Tesla stahuje z trhu v USA téměř všechna svá vozidla kvůli neobvyklé bezpečnostní závadě – varovné indikátory na palubní desce jsou příliš malé, informuje AP. Recall postihuje více než 2 miliony vozidel a je poněkud větší než ten před dvěma měsíci, který se týkal na první pohled závažnějšího problému – programu pro asistenci řidiče Autopilotu, uvádí Reuters. “Varovné indikátory s menším fontem mohou způsobit, že důležité informace o bezpečnosti na palubní desce budou obtížně čitelné, čímž se zvyšuje riziko nehody,” uvedla v pátek Národní správa pro bezpečnost dopravy na dálnicích, podle Wall Street Journal.

Tesla, společnost Elona Muska, uvedla, že oprava bude provedena pomocí aktualizace softwaru přes vzduch. Postihuje širokou škálu modelů, včetně Modelu S, Modelu X, Modelu 3 (2017-2023), Modelu Y a Cybertrucku (2024). Od této chvíle budou vizuální varovné indikátory pro brzdy, parkování a protiblokovací brzdový systém mít minimálně jednu osminu palce, jak je vyžadováno. Tesla zatím nepřijala žádné zprávy o zraněních v souvislosti s touto závadou. (Musk bojuje o vyšší plat v Tesle.)

Tento recall odhaluje důležitý aspekt moderních elektrických vozidel, a to schopnost provádět aktualizace softwaru přes vzduch. Díky tomu je možné efektivně řešit bezpečnostní problémy a vady bez nutnosti odvolávat vozidla zpět do servisu. Elon Musk a jeho team tak dokazují, že se nebojí rychlých a inovativních řešení, která prospívají nejen zákazníkům, ale i celkovému rozvoji automobilového průmyslu. Jejich technologické zázemí jim umožňuje reagovat na problémy okamžitě a minimalizovat tak riziko nehod.

Větší důraz na bezpečnostní aspekty a snaha o minimalizaci technických chyb je výhodou, která dává zákazníkům jistotu, že Tesla je společností, která jim poskytne nejen zajímavé a inovativní vozidlo, ale také se stará o jejich bezpečnost na silnicích. Tento recall je důkazem toho, že Tesla neponechává nic náhodě a přistupuje k bezpečnosti s odpovědností a vážností.

Často kladené otázky (FAQ):
1) Jakou závadu má Tesla u svých vozidel?
Recall se týká varovných indikátorů na palubní desce, které jsou příliš malé a ztěžují čtení důležitých informací o bezpečnosti. To může zvýšit riziko nehody.

2) Kolik vozidel je postiženo tímto recall?
Recall postihuje více než 2 miliony vozidel.

3) Jak bude problém opraven?
Problém bude řešen pomocí aktualizace softwaru vozidel přes vzduch.

4) Které modely vozidel jsou postiženy?
Recall ovlivňuje širokou škálu modelů, včetně Modelu S, Modelu X, Modelu 3 (2017-2023), Modelu Y a Cybertrucku (2024).

5) Byly hlášeny zranění v souvislosti s touto závadou?
Tesla nezaznamenala žádné zprávy o zraněních v souvislosti s touto závadou.

Definice:
– Recall – označuje stahování vozidel zpět z trhu z důvodu identifikovaného problému nebo závady, která může ovlivnit bezpečnost vozidla nebo jeho funkci
– Softwarová aktualizace přes vzduch – proces aktualizace softwaru ve vozidle pomocí bezdrátového přenosu dat bez nutnosti návštěvy servisu

Související odkazy:
www.tesla.com – oficiální stránka Tesla Motors, výrobce elektrických vozidel
Tesla, Inc. – Wikipedie stránka poskytující základní informace o společnosti Tesla