Tesla snižuje ceny Modelu Y v USA a Německu

Tesla Inc dočasně snížila ceny některých svých vozů Model Y v USA a to až do 29. února. Tato sleva přichází méně než měsíc po tom, co automobilka snížila ceny Modelu Y v Německu.

Ceny Modelu Y s pohonem zadních kol a Modelu Y Long Range byly sníženy o 1000 dolarů na 42 990 dolarů a 47 990 dolarů, představující slevu 2,3 % a 2 % oproti předchozím cenám. Cena Modelu Y Performance zůstala beze změny.

Tesla ve sdělení na svém webu uvedla, že ceny nových modelů Model Y s pohonem zadních kol a Long Range budou sníženy pro dodání až do 29. února. Na začátku března poté ceny porostou o 1000 dolarů nebo více.

Tato nejnovější sleva přichází poté, co Tesla minulý měsíc snížila ceny svých vozů Model Y v Německu. Důvodem bylo nedostatek součástek kvůli přerušení výroby v berlínské továrně po útocích v Rudém moři.

Tato informace je důležitá pro zákazníky Tesly, protože mohou využít nižší ceny Modelu Y a ušetřit peníze při nákupu vozidla. Zároveň to ukazuje, že konkurence v automobilovém průmyslu roste a automobilky se snaží zaujmout zákazníky atraktivními cenovými nabídkami.

Je však také nutné si uvědomit, že snížení cen může být dočasné a po 29. února mohou ceny opět vzrůst. Proto by zájemci o koupi Modelu Y měli využít tuto příležitost co nejdříve.

Celkově lze říci, že snížení cen Modelu Y je zajímavou zprávou pro potenciální zákazníky Tesly a představuje dobrou příležitost pro ty, kteří uvažují o koupi tohoto elektromobilu.

Často kladené otázky (FAQ) o snížení cen Modelu Y od Tesly:

1. Proč Tesla snížila ceny Modelu Y?
Tesla snížila ceny Modelu Y kvůli rostoucí konkurenci v automobilovém průmyslu a aby zaujala zákazníky atraktivními cenami.

2. Jaké jsou nové ceny Modelu Y?
Ceny Modelu Y s pohonem zadních kol a Modelu Y Long Range byly sníženy o 1000 dolarů na 42 990 dolarů a 47 990 dolarů.

3. Jaká je sleva při snížení cen Modelu Y?
Ceny Modelu Y s pohonem zadních kol a Modelu Y Long Range byly sníženy o 2,3 % a 2 % oproti předchozím cenám.

4. Proč cena Modelu Y Performance zůstala nezměněna?
Cena Modelu Y Performance zůstala beze změny, nenastala žádná sleva.

5. Do kdy platí snížené ceny Modelu Y?
Snížené ceny Modelu Y platí do 29. února. Poté se ceny budou zase zvyšovat.

6. Jaký je důvod pro snížení cen v Německu?
Důvodem snížení cen Modelu Y v Německu byl nedostatek součástek kvůli přerušení výroby v berlínské továrně po útocích v Rudém moři.

Související odkazy:

Oficiální webová stránka Tesly

Těmito odkazy budete přesměrováni na oficiální webovou stránku Tesly, kde najdete více informací o Modelu Y a cenách vozů.