Toyota Stále Na Vrcholu, Zatímco Více Značek Ztratilo Na Spolehlivosti

Nové zjištění spolehlivosti od J.D. Power není příliš povzbudivé pro ty, kteří se chystají pořídit si nové auto. Spolehlivost dvou třetin všech značek se za poslední rok snížila a průměrně majitelé aut zažívají 190 problémů na 100 vozidel.

To je o 4 problémy na 100 vozidel více než před 12 měsíci. Co je ještě horší, frekvence výskytu problémů se zvýšila. Před rokem 12 procent majitelů aut zažilo nějaký problém v prvních 90 dnech až třech letech vlastnictví. Nyní je tato míra zvýšena na 17 procent.

Je třeba poznamenat, že JD Power’s 2024 U.S. Vehicle Dependability Study sbíral zpětnou vazbu od 30 595 původních majitelů vozidel z roku 2021 po třech letech vlastnictví. Studie probíhala od srpna do prosince 2024 a zkoumala spolehlivost vozidel na americkém trhu.

Navzdory obecnému zhoršení situace na trhu se spolehlivostí automobilů se však ukazuje, že vozidla značek Toyota a Lexus zůstávají stále na vrcholu. I přes stoupající problémy se tyto značky drží své renomé a ukazují, že nabízejí vysokou úroveň spolehlivosti.

Zákazníci, kteří si pořídili vozy Toyota a Lexus, mají větší pravděpodobnost, že si s nimi v průběhu tří let vlastnictví nebudou muset lámat hlavu s problémy a opravami. To je nejen zásadním faktorem při výběru nového vozidla, ale také přináší klid a jistotu majitelům, že si vybrali spolehlivou značku.

Zatímco mnoho značek se potýká s klesající spolehlivostí, Toyota a Lexus zůstávají na špičce a udržují si vynikající pověst.

Často kladené otázky (FAQ)

1. Jaké je zjištění spolehlivosti od J.D. Power pro rok 2024?
– Zjištění spolehlivosti od J.D. Power pro rok 2024 není příliš povzbudivé. Dvě třetiny všech značek zaznamenaly pokles spolehlivosti a majitelé aut zažívají průměrně 190 problémů na 100 vozidel.

2. O kolik problémů na 100 vozidel se zvýšila frekvence výskytu problémů za poslední rok?
– Frekvence výskytu problémů se zvýšila o 4 problémy na 100 vozidel za poslední rok.

3. Jak se změnila míra výskytu problémů u majitelů aut ve prvních 90 dnech až třech letech vlastnictví?
– Před rokem mělo 12 procent majitelů aut nějaký problém ve výše zmíněném období. Nyní se tato míra zvýšila na 17 procent.

4. Kolik původních majitelů vozidel bylo zahrnuto ve studii JD Power’s 2024 U.S. Vehicle Dependability Study?
– Ve studii JD Power’s 2024 U.S. Vehicle Dependability Study bylo zahrnuto 30 595 původních majitelů vozidel z roku 2021.

5. Jak dlouho probíhala tato studie?
– Studie probíhala od srpna do prosince 2024.

6. Které značky automobilů se ukázaly jako stále nejspolehlivější?
– I přes zhoršující se situaci na trhu automobilové spolehlivosti zůstávají značky Toyota a Lexus na vrcholu.

7. Co naznačuje průzkum o vozidlech značky Toyota a Lexus?
– Zákazníci, kteří si pořídili vozidla značek Toyota a Lexus, mají větší pravděpodobnost, že se s nimi v průběhu tří let vlastnictví nebudou setkávat s problémy a opravami.

8. Jaké výhody to přináší majitelům vozidel Toyota a Lexus?
– Vlastnictví vozidla značek Toyota a Lexus přináší klid a jistotu majitelům, že si vybrali spolehlivou značku.

J.D. Power: https://www.jdpower.com/

Toyota: https://www.toyota.com/

Lexus: https://www.lexus.com/