Tři teenageri budou dnes stát před soudem kvůli údajným vloupáním, pronásledování a způsobení škod na severním pobřeží státu.

Na základě informací policie bylo v sobotu 10. února údajně ukradeno vozidlo LDV Utility na adrese v Brunswick Heads.

Policie tvrdí, že vozidlo bylo následně zapojeno do několika pronásledování a dalších trestných činů v následujících týdnech.

Dne 26. února 2024 kolem 2:35 ráno byla údajně v kasinu na silnici Yamba Road v Yamba zpustošena, přičemž byly odcizeny peníze, jídlo a cigarety.

Dne 27. února 2024 kolem 4:40 ráno byla údajně na Bowlingovém klubu na Pacific Highway v Broadwater uskutečněna vandalizace a poškození.

Krátkou chvíli poté byly dvě vozidla zaparkovaná na policejní stanici v Coraki – z nichž jedno bylo policejní vozidlo – údajně rozsáhle poškozena.

Kolem 13:00 hodin provedli příslušníci týmu proaktivního boje proti kriminalitě a vyšetřování z kriminálních činů v Richmondu, spolu s vyšetřovateli z venkova, prohlídkové rozkazy na dvou adresách na ulici Spring v Coraki.

Během prohlídek policie údajně nalezla a zabavila několik předmětů spojených s těmito událostmi a vozidlo LDV Utility bylo nalezeno a získáno z nedalekého lesního porostu. Bylo zabaveno pro soudní zkoumání.

Tři teenageři byli zatčeni a odvezeni na policejní stanici v Lismore.

16letý chlapec byl obviněn z dvou případů zničení nebo poškození majetku, dvou případů jízdy v vozidle bez souhlasu majitele, vloupání do obydlí za účelem krádeže ve skupině a účast v kriminální skupině.

15letý chlapec byl obviněn z jízdy v vozidle bez souhlasu majitele, vloupání do obydlí za účelem krádeže ve skupině a účast v kriminální skupině.

Třetí 15letý chlapec byl obviněn z nezodpovědného nakládání s výnosy zločinu.

Všem třem byl odepřen každý další pobyt na svobodě a dnes budou předvedeni před soud dětského soudu (středa, 28. února 2024).

Často kladené otázky (FAQ):

1. Kdy bylo ukradeno vozidlo LDV Utility v Brunswick Heads?
Vozidlo bylo údajně ukradeno v sobotu 10. února.

2. Jaké další trestné činy byly spáchány s ukradeným vozidlem?
Podle policie bylo vozidlo zapojeno do několika pronásledování a dalších trestných činů.

3. Kde došlo k vandalskému činu a poškození 27. února 2024?
Údajně došlo k vandalskému činu na Bowlingovém klubu na Pacific Highway v Broadwater.

4. Kde byla provedena prohlídka a co bylo během ní nalezeno?
Policie provedla prohlídky na dvou adresách na ulici Spring v Coraki a údajně nalezla a zabavila několik předmětů spojených s těmito událostmi. Vozidlo LDV Utility bylo nalezeno a získáno z nedalekého lesního porostu a bylo zabaveno pro soudní zkoumání.

5. Kdo byl zatčen a na jaké obvinění?
Tři teenageři byli zatčeni. 16letý chlapec byl obviněn z několika trestných činů včetně zničení nebo poškození majetku, jízdy v vozidle bez souhlasu majitele, vloupání do obydlí za účelem krádeže ve skupině a účast v kriminální skupině. 15letý chlapec byl obviněn z jízdy v vozidle bez souhlasu majitele, vloupání do obydlí za účelem krádeže ve skupině a účast v kriminální skupině. Třetí 15letý chlapec byl obviněn z nezodpovědného nakládání s výnosy zločinu.

6. Kdy budou obvinění předvedeni před soud?
Obvinění budou dnes předvedeni před soud dětského soudu (středa, 28. února 2024).

Definice klíčových termínů:
– LDV Utility: Typ vozidla, který byl údajně ukraden.
– Vandalizace: Úmyslné poškození nebo ničení majetku.
– Prohlídkové rozkazy: Oficiální povolení pro prohledávání určitých prostor.
– Soudní zkoumání: Procedura, při které se před soudem analyzují důkazy ve věci trestního stíhání.

Navrhované související odkazy:
Policie České republiky
Ministerstvo spravedlnosti České republiky