Úředník zamítl kauce pro muže obviněného z vraždy georgijského státního policisty během hromadného pronásledování

V neděli soudce zamítl kauce pro muže, který je obviněn z vraždy georgijského státního policisty během hromadného pronásledování. Policista Jimmy Cenescar zemřel poté, co jeho služební vůz vyjel z dálnice Interstate 85 dne 28. ledna a narazil do svahu v severní předměstí Atlanty v Suwanee. Georgijské oddělení veřejné bezpečnosti uvedlo, že Cenescar se snažil zastavit motorku kvůli dopravnímu přestupku, ale ta utekla, čímž trvalo pronásledování.

Úřady Georgie v pátek oznámily, že zatkly Gersona Ayalu Rodrigueze a obvinily ho z vraždy z trestného činu, vraždy prvního stupně, útěku z místa činu a riskantního řízení. Zatím není jasné, zda Rodriguez si najal advokáta. V neděli nebylo okamžitě vráceno volání na Atlantský veřejný ochránce práv.

Podle zprávy o havárii, kterou zhodnotila televize WXIA-TV, motorka řízená Rodriguezem “proklouzla” mezi dvěma jízdními pruhy, aby unikla, a Cenescar se vyhnul jiným vozidlům během pronásledování. Uhnul mimo silnici dolů na svah, kde jeho vozidlo narazilo do stromů a odvodňovacích kamenů. Cenescar byl převezen do předměstské nemocnice, kde zemřel.

Ve prohlášení na sociálních médiích guvernér Georgie Brian Kemp nazval zatčení “krokem směrem k spravedlnosti pro jednoho z padlých hrdinů Georgie”. V říjnu 2021 byl Cenescar oceněn za to, že zachránil život muže poté, co muž sjel z mostu v Atlantě a spadl na železniční trať asi 15 metrů níže. Cenescar projel svým autem zablokovanou bránou, aby dosáhl k muži a poskytl mu první pomoc.

Cenescar pracoval pro oddělení veřejné bezpečnosti od ledna 2023 a v září absolvoval školu pro státní policisty.

Často kladené otázky (FAQ):
Co se stalo s policistou Jimmy Cenescarem?
Policista Jimmy Cenescar zemřel poté, co jeho služební vůz vyjel z dálnice Interstate 85 v Severním Suwanee v Atlantě a narazil do svahu. Stalo se to během hromadného pronásledování motorky, kterou se Cenescar snažil zastavit kvůli dopravnímu přestupku.

Kdo byl zatčen a z jakých důvodů?
Gerson Ayal Rodriguez byl zatčen a obviněn z vraždy z trestného činu, vraždy prvního stupně, útěku z místa činu a riskantního řízení.

Měl Rodriguez právní zástupce?
Zatím není jasné, zda si Gerson Ayal Rodriguez najal advokáta.

Co se stane poté, co byl Rodriguez zatčen?
Informace o dalším postupu v případu nejsou k dispozici.

Jaké byly předchozí zásluhy policisty Cenescara?
Jimmy Cenescar byl oceněn za zachránění života muže, který spadl z mostu na železniční trať v Atlantě. Předtím pracoval pro oddělení veřejné bezpečnosti od ledna 2023 a v září absolvoval školu pro státní policisty.

Co řekl guvernér Georgie Brian Kemp ohledně zatčení?
Guvernér Georgie Brian Kemp nazval zatčení krokem směrem k spravedlnosti pro jednoho z padlých hrdinů Georgie.

Co je to hromadné pronásledování?
Hromadné pronásledování se odehrálo, když policista Cenescar pronásledoval a snažil se zastavit motorku, která unikla poté, co spáchala dopravní přestupek.

Co je rizikové řízení?
Rizikové řízení je trestný čin, při kterém řidič záměrně porušuje pravidla silničního provozu a ohrožuje ostatní účastníky silnice.

Co znamená padlí hrdinové Georgie?
Tato fráze se odkazuje na lidi, kteří zemřeli při plnění svých povinností, často v službě jako policisté nebo vojáci. Jimmy Cenescar je považován za jednoho z padlých hrdinů Georgie.

Definice:
– Kauce – částka peněz, kterou obviněná osoba musí zaplatit soudě jako záruku, aby byla propuštěna z vazby do soudu.

S dopravním přestupkem souvisejí jiné otázky, a proto bych vám doporučil podívat se na stránku hlavního domény s informacemi o provozu v Georgii: Odkaz na informace o provozu (georgia.gov)