Uživatelé telefonu Galaxy S24 hlásí problémy s připojením k Android Auto

Jako téměř každý uživatel Android Auto může potvrdit, i ta nejlepší funkce vyžaduje trochu snažení. Především pokud používáte bezdrátovou variantu. Některé problémy jsou však závažnější než jiné a mnoho majitelů telefonu Galaxy S24 hlásí potíže s připojením k jejich vozům.

Zdá se, že konkrétní kompatibilní problém postihuje vozy SEAT, Skoda a Volkswagen a je poměrně rozšířený mezi majiteli těchto značek. Tento problém však není zanedbatelný, protože postižení uživatelé prostě nemohou prostřednictvím Android Auto připojit svá auta.

V báječné novince však všechny zúčastněné strany byly o problému informovány a věnují mu pozornost. Patří sem Samsung, Google a výrobci automobilů. Podle prvních šetření je problém ve softwaru, který běží na infotaďjách aut. Může to souviset s tím, jak Android zachází s IP adresami hot-spotů, ale to zatím není potvrzeno. V každém případě se zdá, že postižení výrobci automobilů již pracují na opravě. Mezitím se několik uživatelů s žádostmi o podporu obrátilo na Samsung UK, a tak společnost dokonce vytvořila speciální stránku podpory pro tento problém. Můžeme říci:

Někteří uživatelé nahlásili, že nemohou pomocí aplikace Android Auto připojit svůj Galaxy S24 ke svým vozidlům Volkswagen, Skoda nebo SEAT. Pokud máte tento problém, vyzkoušejte následující kroky.

Pokud žádný z těchto kroků nevyřeší váš problém, obraťte se na zákaznické centrum Volkswagen, Skoda nebo SEAT nebo na servisní středisko. Tito výrobci potvrdili, že pracují na aktualizacích softwaru pro postižená vozidla.

Navrhované kroky pro odstranění problémů jsou poměrně obecné a zahrnují kontrolu kompatibility vašeho vozu s Android Auto a zda je v nastavení povoleno. Kontrola USB kabelu je také krokem a stejně tak aktualizace softwaru na obou stranách, jak telefonu, tak vozu. Bohužel posledně zmíněný krok může vyžadovat návštěvu prodejce. Pokud se ocitnete v této nešťastné nekompatibilní situaci, zkontrolujte zdrojový odkaz pro více informací.

Zdroj | Via

FAQ:

1. Jaké problémy majitelé telefonu Galaxy S24 hlásí s připojením k vozidlům?
Majitelé telefonu Galaxy S24 hlásí problémy s připojením k vozidlům značek SEAT, Skoda a Volkswagen pomocí aplikace Android Auto.

2. Kdo pracuje na řešení tohoto problému?
Samsung, Google a výrobci automobilů pracují na řešení tohoto problému.

3. Co může být příčinou problému?
První šetření naznačuje, že problém souvisí se softwarem běžícím na infotaďjách aut.

4. Jaké kroky mohou uživatelé zkusit, pokud mají problém s připojením?
Uživatelé by měli zkontrolovat kompatibilitu svého vozu s Android Auto a také zda je v nastavení povoleno připojení. Dále by měli zkontrolovat USB kabel a provést aktualizace softwaru na telefonu i ve vozidle. Pokud žádný z těchto kroků nevyřeší problém, měli by se obrátit na zákaznické centrum nebo servisní středisko výrobců vozidel.

DEFINICE:
– Android Auto: Aplikace pro Android, která umožňuje uživatelům propojení jejich telefonu s infotaďejem ve vozidle. Umožňuje přístup k různým funkcím telefonu, jako je hudba, navigace a hovory, prostřednictvím obrazovky a ovládacích prvků vozidla.

SOUVISEJÍCÍ ODKAZY:
Odkaz na stránku podpory Samsungu
Odkaz na zákaznické centrum Volkswagenu
Výrobcem aut značky Skoda