Velká akce policie proti nelegálním autosalónům v San Joaquin County ve Spojených státech

Velká policí výhňa v oblasti San Joaquin County v Kalifornii vedla k zabavení 88 vozidel, zadržení více než 150 lidí a uvěznění několika jedinců, informovala úřední osoba. “Šerifský úřad San Joaquin County nadále uplatňuje nultou toleranci k aktivitám spojeným s nelegálními autosalóny,” uvádí se ve vyjádření úřadu. “Chceme jasně říci, že všichni účastníci, diváci a zainteresované osoby budou postaveny před soud a postihovány v plném rozsahu zákona. Případné budoucí akce tohoto druhu budou řešeny stejně důrazně.”

Nelegální autosalóny jsou situace, kdy řidiči často blokují silnice, včetně dálnic, aby mohli nezodpovědně řídit, často dělají krouživé jízdy. Na tyto řidiče často získají přihlížející stovky dalších lidí, kteří také pomáhají blokovat silnice. Šerifský úřad San Joaquin County zřídil speciální úkolovou sílu na likvidaci těchto nelegálních autosalónů a získal informace o akcích v Sacramentu a Stocktonu. Členové úkolové síly pronikli do skupiny organizující tyto akce a zjistili, že místem konání v Stocktonu je ulice Country Club Boulevard a Pershing Avenue.

Během akce v sobotu místní šerifský úřad uvedl, že několik set lidí začalo blokovat silnici. Poté jeden rudý kamion nezodpovědně začal jezdit na křižovatce.

Šerifský úřad uvedl, že úkolová síla pak pracovala na ovládnutí křižovatky, což vedlo k pokusu mnoha lidí utéct. Tři osoby byly uvězněny v okresním vězení San Joaquin County kvůli odporu proti zatýkání a pokusu o útěk. Čtvrtá osoba také čelí obviněním z napadení policejního vozidla smrtící zbraní při pokusu o útěk. Jeho zranění jsou však mírná. Podle šerifského úřadu bylo několik vozidel zabavených policisty také nákladní drogami a nelegálními palnými zbraněmi. Vozidla budou zadržena po dobu “neurčitého období” během vyšetřování. V případě podání dalších trestních obvinění soudnímu okresu San Joaquin County by mohlo být obviněno dalších lidí, uvedl šerifský úřad.

FAQ

1. Co jsou nelegální autosalóny?
Nelegální autosalóny jsou situace, kdy řidiči blokují silnice, včetně dálnic, aby mohli nezodpovědně řídit a často provádějí nebezpečné manévry, například krouživou jízdu.

2. Jaké byly důsledky velké policí výhňy v oblasti San Joaquin County?
Velká policí výhňa v oblasti San Joaquin County vedla k zabavení 88 vozidel, zadržení více než 150 lidí a uvěznění několika jedinců.

3. Jaký postup bude použit vůči účastníkům nelegálních autosalónů?
Účastníci, diváci a zainteresované osoby budou postaveny před soud a postihovány v plném rozsahu zákona. Případné budoucí akce tohoto druhu budou řešeny důrazně.

4. Kde se konaly nelegální autosalóny v Stocktonu?
Nelegální autosalóny se konaly na ulici Country Club Boulevard a Pershing Avenue v Stocktonu.

5. Jaké bylo zadržení a uvěznění lidí během akce?
Během akce bylo zadrženo několik set lidí. Tři osoby byly uvězněny v okresním vězení San Joaquin County kvůli odporu proti zatýkání a pokusu o útěk. Čtvrtá osoba čelí obviněním z napadení policejního vozidla smrtící zbraní při pokusu o útěk.

6. Jakým trestným činům byly lidé obviněni?
Lidé byli obviněni z odporu proti zatýkání, pokusu o útěk a v případě čtvrté osoby z napadení policejního vozidla smrtící zbraní.

7. Jaké další předměty byly zabaveny v průběhu operace?
Policisty byla zabavena některá vozidla, která obsahovala drogy nebo nelegální palné zbraně. Tyto vozidla budou zadržena po dobu vyšetřování.

8. Existuje možnost dalších obvinění?
V případě podání dalších trestních obvinění soudnímu okresu San Joaquin County by mohlo být obviněno dalších lidí.

Related Links:
Web šerifského úřadu San Joaquin County