Výběr nových automobilů: Bezpečnost, spolehlivost a výkon v jednom

BHPian nutcracker nedávno sdílel příběh s ostatními nadšenci. Jsem milovník dieselových motorů z oblasti Delhi-NCR, který v roce 2014 koupil 3 skvělé dieselové vozy – Polo a Vento 1.5 a Pajero Sport. Bohužel mě zaskočily přísné environmentální předpisy (NGT), které vstoupily v platnost kolem roku 2017-18.

Mým cílem je nyní najít dva vozy – jeden pro sebe a jeden pro mého otce. Jelikož máme vysoký počet ujetých kilometrů, je pro nás dieselový motor stále logickou volbou. Navíc oba máme těžkou nohu na pedálu plynu. Chceme nové vozy s dostatkem výkonu a kvalitou, která nám nepřinese žádné kompromisy.

Mým plánem je zakoupit později ještě třetí vůz pro moji manželku. Momentálně však potřebujeme dva vozy co nejdříve. Ideální by bylo mít jeden elektrický vůz pro denní městské jízdy (cca 70-80 km denně) a druhý s klasickým spalovacím motorem pro delší cesty. Náš celkový rozpočet na oba vozy je maximálně 40-45 laků.

Hledáme spolehlivá vozidla, která jsou vyrobená pro dlouhou životnost. Kvalitní audiosystém je pro nás důležitý a automatická převodovka je nutností (osobně preferuji manuální převodovku, ale musím přiznat, že v případě těchto dvou aut je to kompromis). Panoramatická střecha pro mne není důležitá.

Již jsme provedli několik testovacích jízd s různými vozy, ale žádný z nich nám zatím nezcela vyhovuje. Například Kia Seltos je sice pěkný vůz, ale při vyšších rychlostech bych se bál o bezpečnost mého otce. Stejně tak nás nepřesvědčil Grand Vitara Hybrid, která se jeví jako příliš nespolehlivá. Tata Harrier sice nabízí luxusní interiér, ale po hororových příbězích od majitelů bych od této značky raději upustil.

Čtenář BHPian self_driven na tuto situaci reaguje s návrhem doporučit dieselové modely od Toyoty. Poukazuje na použité vozy Fortuner nebo Innova Crysta 2.8, které nabízejí skvělý dieselový motor a jsou známé svou spolehlivostí a dlouhou životností.

Mějte na paměti, že nejdůležitějším pravidlem je koupit vůz s lepšími vlastnostmi a ponechat ho v provozu co nejdéle. Myslím si, že můžete snadno získat 15 let service od kteréhokoli z výše uvedených aut. To vám umožní věnovat větší část rozpočtu na druhý vůz. Můžete se rozhodnout pro použité auto Sonet Diesel AT nebo nový Sonet Diesel AT.

Shrnutí:
BYD Atto 3 + použité Sonet Diesel AT
nebo
Innova Hycross + nový Sonet Diesel AT

Nakonec si vyberte takovou cestovní sestavu, abyste byli spokojeni a využívali své nové vozy co nejdéle.

Často kladené otázky (FAQ) založené na hlavních tématech a informacích prezentovaných v článku:

1. Jaké vozy by byly vhodné pro vysokou kilometrovou jízdu s dieselovým motorem?
– V článku je doporučeno zvážit modely Toyota Fortuner nebo Innova Crysta 2.8, které mají skvělý dieselový motor a jsou známé svou spolehlivostí a dlouhou životností.

2. Proč je pro autory článku důležitý kvalitní audiosystém a automatická převodovka?
– Kvalitní audiosystém je z hlediska autorských preferencí důležitý. Automatická převodovka je v případě těchto dvou aut nutností, i když osoba preferuje manuální převodovku.

3. Doporučuje se získat 15 let servisu od vybraného vozu. Proč je to důležité?
– Získání 15 let servisu umožní vyšší rozpočet na druhý vůz. Mějte na paměti, že hlavním pravidlem je koupit vůz s lepšími vlastnostmi a ponechat ho v provozu co nejdéle.

4. Jaký je rozpočet na oba vozy?
– Celkový rozpočet na oba vozy je maximálně 40-45 laků.

Navrhované související odkazy k hlavním doménám:

1. Toyota India – oficiální stránka společnosti Toyota v Indii.
2. Kia Motors India – oficiální stránka společnosti Kia Motors v Indii.
3. Tata Motors – oficiální stránka společnosti Tata Motors.

Prosím mějte na paměti, že URL adresy s podstránkami nejsou povoleny, použijte pouze adresy doménového jména.