Zázračný svět hračkového auta

Hračkové auto může udělat více, než si myslíte! A dokonce vám přinést titul v Guinnessově knize rekordů! V srpnu 2023 se Němec Marcel Paul stal prvním člověkem, který dosáhl nejvyšší rychlosti na hračkovém autě ovládaném jezdcem a dosáhl 148,454 kilometrů za hodinu (km/h) na závodní dráze Hockenheimring v Německu.

Marcel Paul, student elektrotechniky na Vysoké škole aplikovaných věd ve Fuldě, upravil malé hračkové auto, aby dosáhl tohoto rekordu. Projekt trval deset měsíců výzkumu a malé elektrické hračkové auto bylo hotové v červenci 2023.

Jak uvádí Guinnessova kniha rekordů, Paulův projekt započal jako ambiciózní snaha konstruovat malé elektrické hračkové auto, které by ustanovilo rekord v Guinnessově knize rekordů na závodní dráze Hockenheimring. Toto vyžadovalo desetiměsíční výzkum a konstrukci, která byla dokončena právě v červenci. Paul uvedl, že jeho osobním cílem bylo překonat rychlost 88 mil za hodinu (141,62 km/h), kterou DeLorean dosahuje ve filmu “Návrat do budoucnosti”, aby splnil podmínky časového cestování.

Pokud se chcete stát držitelem nebo překonat světový rekord, musíte mít dle webové stránky Guinnessovy knihy rekordů “odhodlání, mimořádné dovednosti a závazek”. Pokud se snažíte překonat stávající rekord, je doporučeno zkontrolovat dostupné informace, abyste si byli jisti, že máte na to, abyste rekord překonali. Pokud navrhujete nový rekord, měli byste si “najít nějaký čas, abyste prozkoumali stávající rekordy a zjistili, co již bylo dosaženo”. Webová stránka také uvádí, že jako první navrhovatel rekordu nesplníte podmínky a že pravděpodobnost zamítnutí je kolem 60%.

Hračkové auto Marcele Paula získalo světový rekord v jedinečném projektu sestávajícím z měsíčního výzkumu. Tento rekord dokazuje, že i s malými věcmi a odhodláním lze dosáhnout mimořádných úspěchů.

Často kladené otázky (FAQ):

1. Jaký je světový rekord hračkového auta?

Světový rekord hračkového auta drží Marcel Paul z Německa, který dosáhl rychlosti 148,454 km/h na závodní dráze Hockenheimring v Německu.

2. Jak dlouho trvalo vytvoření rekordního auta?

Projekt vytvoření rekordního auta trval deset měsíců výzkumu a malé elektrické hračkové auto bylo hotové v červenci 2023.

3. Jaký byl cíl projektu Marcela Paula?

Cílem projektu Marcela Paula bylo vytvořit malé elektrické hračkové auto, které by ustanovilo rekord v Guinnessově knize rekordů na závodní dráze Hockenheimring a překonat rychlost 88 mil za hodinu (141,62 km/h), kterou DeLorean dosahuje ve filmu “Návrat do budoucnosti”.

Definice klíčových pojmů:

– Guinnessova kniha rekordů: je kniha, která shromažďuje a zaznamenává světové rekordy ve všech možných kategoriích.
– Hockenheimring: je německá závodní dráha, kde se konají různé motorsportové události jako závody Formule 1 a DTM.

Sugerované odkazy:

Oficiální webová stránka Guinnessovy knihy rekordů
Webová stránka závodní dráhy Hockenheimring